Vobořil se v rozhovoru rozzlobil na vládu, která podle něj ignorovala sociální služby. „Tváří se jak hrdinové, kteří všechno vyřešili,“ uvedl. Zdůraznil, že v době koronavirové krize se část lidí dostala do velké deprese, kdy přišli o práci, začali pít, užívat léky a nelegální drogy. „Také se zhoršila dostupnost substancí, které jsou pro výrobu drog potřeba,“ dodal.
Současná krize podle něj může mnohonásobně prohloubit problémy závislých. „Lidé, kteří byli schopni chodit do práce a nevěnovali se jen drogám, se teď soustředí na ně. Mnozí z nich si dokázali nadělat dluhy, mnozí přešli na jiné typy látek, ne vždy na lepší, třeba na léky. Někteří začali víc doma pít,“ uvedl a obává se i pokusů o sebevraždy. „Lidem se jejich stav zhoršil, protože neměli přístup k lékařům a do nemocnic. Slyšel jsem, že psychiatrické nemocnice také moc nepřijímaly. Dopady budeme počítat,“ míní.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: vef