Česká koruna ohrožuje vaše živobytí, věří Pirát Peksa

27.09.2020 13:35

Pirátský europoslanec Mikuláš Peksa umístil na svůj facebook video s odpověďmi na dotazy. Zda je vhodné přijímat zrovna teď v Česku euro. Jak je možné, že čeští státní úředníci nejsou schopni zabránit rozkrádání evropských dotací. „Komu by se ve sporech s premiérem chtělo přijít o vlastní živobytí?“ odpovídá europirát. A vysvětluje, proč je ten správný čas mluvit o přesunutí sídel institucí EU kompletně do Bruselu. Je to prý nejen o šetření peněz za „přejíždění europoslanců“.

Česká koruna ohrožuje vaše živobytí, věří Pirát Peksa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Mikuláš Peksa
reklama

Anketa

Podporujete nový plán EU na povinnou relokaci migrantů?

2%
98%
hlasovalo: 35343 lidí
Na otázku, zda by nebylo jednodušší přesunout europarlament natrvalo do Štrasburku, odpovídá, že bez souhlasu francouzské vlády přesunout sídlo kompletně do Bruselu nepůjde. „My především žádáme jednotné sídlo pro parlament. V principu jsou dobré obě možnosti. Pravda je taková, že Brusel by byl lepší, sídlí tam ostatní evropské instituce a především Evropská komise, kterou má Evropský parlament kontrolovat,“ vysvětluje Peksa.

Zbytečné cestování mezi Bruselem a Štrasburkem je třeba ukončit: „Nesmyslně to ničí životní prostředí, stojí to zhruba 114 milionů eur ročně a vytváří to asi dvě třetiny uhlíkové stopy Evropského parlamentu,“ pravil europirát Peksa.

Další dotaz na Peksu: „Proč by politici financovali svoje vlastní hrobaře v podobě Úřadu veřejného evropského žalobce (EPPO)? Tohle je naprosto logický postup, který se navíc nedá z pozice voliče vůbec napadnout, kdo by přece pomáhal zlému Bruselu?“

Peksa doufá, že v tomhle pomůžou sami evropští občané, kteří si nebudou přát, aby jejich peníze byly rozkrádány. „Protože ty peníze, které Brusel rozděluje, to jsou peníze náš všech, všech evropských občanů. Ti dotační podvodníci, které by měl Úřad evropského veřejného žalobce stíhat, nás ročně připraví o miliony korun,“ prohlásil Peksa.

„Dnes se všem nutí koruny, vy byste naopak všem nutil euro. Není lepší nechat každého, ať se rozhodne sám za sebe?“ zněl další dotaz.

„Já bych rozhodně nechtěl nikoho k ničemu nutit. Určitě bych byl rád, kdyby bylo možné používat, jakou měnu chcete. Hrozně rád bych platit Bitcoinem, ale tak ta otázka neleží, protože to, jakou měnu používáme, se projevuje především při tom, v jaké měně vedete účetnictví a v jaké měně platíte daně,“ připomněl Peksa.

„Pokud vás Česká národní banka nutí používat českou korunu, která je z principu méně stabilní než euro, tak tím prostě ohrožuje vaše podnikání a vaše živobytí. A na tom budeme nakonec biti všichni,“ vysvětluje europirát Peksa.

Další otázka: „Z jakého důvodu nekoná podřízená státní správa ČR a nezastaví další stamilionové škody v případě dotací jdoucích premiérovi?“

„Česká státní správa je řízena premiérem. Premiér je hlavou výkonné moci. Čas od času se proti němu někteří úředníci postavili, ale v české státní správě je zvykem používat tzv. systemizaci. To znamená, že vaše místo je zrušeno bez náhrady. A komu by se ve sporech s premiérem chtělo přijít o vlastní živobytí?“ odpovídá Peksa otázkou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

18:40 Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

Během soboty se po sociálních sítích začalo šířit video, které ukazuje tvrdý zásah policisty proti p…