Česká muslimka: Lidé jsou tady zlí a o Koránu vykládají nesmysly. Muslimové hází odpadky na zem, protože to vždy někdo uklidí

15.09.2015 10:26

„Islamofobové vykládají Korán stejně, jako kdybychom chtěli po křesťanech, aby žili podle starého zákona,“ říká česká muslimka v rozhovoru pro server Manipulátoři.cz. Celá řada předsudků, které mají Češi o muslimech, se dle její zkušenosti a znalostí nezakládá na pravdě.

Česká muslimka: Lidé jsou tady zlí a o Koránu vykládají nesmysly. Muslimové hází odpadky na zem, protože to vždy někdo uklidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Modlitba k Alláhovi

Česká muslimka, která se po předchozích negativních zkušenostech raději rozhodla svoji identitu nezveřejňovat, uvedla, že lidé jako Klára Samková, Martin Konvička či Petr Hampl neznají Korán a lžou v těch nejzákladnějších věcech. „Vykládají ho stejně, jako kdybychom chtěli po křesťanech, aby žili podle starého zákona. Je to asi stejné, jako když u soudu máte dokázat něco, co jste neudělal,“ říká s tím, že antimuslimské nálady, neboli dle ní směs hysterie se strachem, vyvolávají v české společnosti právě islamofobové a různá protiislámská hnutí. A podporuje je prý i vláda, která mlčí.

Když řekne, že je muslimka, polovina lidí se prý na ni dívá, jako kdyby měla na sobě výbušninu, a odsoudí ji, že je terorista. „I to je důvod, proč v rozhovoru tajím identitu, protože jsou lidé opravdu zlí. Volím vždycky jednodušší cestu a v tomhle případě je to tahle,“ přiznala dotazovaná.

Češi dle ní mají o islámu zkreslenou představu. „To všechno je následek toho, že lidi čtou jen titulky, případně text pod obrázky a čím jsou obrázky neuvěřitelnější, tím víc tomu věří. Takový klasický český sen je dovolená na Maledivách, jenže ráno přijede loďka se snídaní a v ní muslimka, to samý večer, je to muslimská země a nikomu to nepřijde divný. Polovina České republiky byla v Egyptě a byl tam někdo k něčemu nucený? Nebyl,“ argumentuje žena, která konvertovala k islámu před deseti lety.

Celý rozhovor ZDE

Problémy s muslimy v Teplicích, kde si místní stěžovali na to, že arabští rezidenti dělají nepořádek, pramení dle dotazované z toho, že muslimové mají jiné kulturní návyky. Jsou hluční jako Romové a odpadky zahazují na zem, protože jsou zvyklí, že v noci vyjde do ulic armáda uklízečů a ráno je město čisté. „Já jsem dostala několikrát vynadáno, že házím papír do koše a že tím beru metařům práci,“ vysvětlila česká muslimka odlišný postoj muslimů k odpadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

16:47 V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

Hnutí Žít Brno volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jin…