Česká vláda bude na Slovensku probírat EU, migraci či dopravu

26.09.2016 6:20

Společné zasedání v Bratislavě dnes absolvují ministři české a slovenské vlády. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce při čtvrtém společném setkání obou kabinetů probírat evropskou bezpečnost, migrační krizi i bilaterální vztahy. V nich by se mělo dostat například na dopravní spojení obou zemí či na chystané oslavy stého výročí vzniku Československa v roce 2018.

Česká vláda bude na Slovensku probírat EU, migraci či dopravu
Foto: Zlínský kraj
Popisek: Češi a Slováci se spolu setkali při Slavnostech bratrství
reklama

V evropských tématech by chtěl Sobotka navázat na bratislavský summit lídrů členských států EU, který se konal v polovině září a na kterém se hovořilo o budoucnosti unie po odchodu Británie. Mluvit by se dnes mělo také o posilování evropské bezpečnosti včetně myšlenky společné armády, kterou český premiér prosazuje.

Kromě chystaných oslav kulatého výročí vzniku Československa (1918) a takzvaného pražského jara (1968) by ministři měli také probírat dálniční a železniční spojení, přeshraniční styk, energetiku či společnou obranu vzdušného prostoru.

Tradice společných zasedání české a společné vlády začala v roce 2012 v Uherském Hradišti a v Trenčíně, v dubnu 2014 následovalo setkání ve Skalici, naposledy se vlády setkaly loni v květnu na jihomoravském zámku Valtice. V podobném formátu česká vláda zasedá rovněž s vládami Polska a Izraele, obě země už letos navštívila.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

22:14 Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pohoršuje nad tím, s jakými nápady – v době,…