Česká vláda bude na Slovensku probírat EU, migraci či dopravu

26.09.2016 6:20 | Zprávy

Společné zasedání v Bratislavě dnes absolvují ministři české a slovenské vlády. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce při čtvrtém společném setkání obou kabinetů probírat evropskou bezpečnost, migrační krizi i bilaterální vztahy. V nich by se mělo dostat například na dopravní spojení obou zemí či na chystané oslavy stého výročí vzniku Československa v roce 2018.

Česká vláda bude na Slovensku probírat EU, migraci či dopravu
Foto: Zlínský kraj
Popisek: Češi a Slováci se spolu setkali při Slavnostech bratrství

V evropských tématech by chtěl Sobotka navázat na bratislavský summit lídrů členských států EU, který se konal v polovině září a na kterém se hovořilo o budoucnosti unie po odchodu Británie. Mluvit by se dnes mělo také o posilování evropské bezpečnosti včetně myšlenky společné armády, kterou český premiér prosazuje.

Kromě chystaných oslav kulatého výročí vzniku Československa (1918) a takzvaného pražského jara (1968) by ministři měli také probírat dálniční a železniční spojení, přeshraniční styk, energetiku či společnou obranu vzdušného prostoru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Garanti bezpečnosti

Tvrdíte, že NATO a EU jsou pro nás garantem bezpečnosti. NATO ano, ale jakým garantem bezpečnosti je EU? V čem? Jak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lež, která porazí Fialu. Zeman se nebál mluvit o volbách

8:55 Lež, která porazí Fialu. Zeman se nebál mluvit o volbách

Třetí český prezident Miloš Zeman se opět přihlásil o slovo. Prozradil, co mu dnes lidé vyčítají, kd…