Česká žurnalistika se válí v bahně, komentuje Ovčáček nejnovější „skandál“ kvůli Hradu

19.11.2018 15:36

Server Lidovky.cz přinesl zprávu o tom, jak pro desítku významných zahraničních politiků, kteří v příštím roce přijedou za prezidentem Milošem Zemanem, jsou připraveny hodinky Prim s malým státním znakem a nápisy Pravda vítězí. Jejich cena vyjde na 15 tisíc korun. Stejné primky si navíc může objednat každý. To je podle někdejšího ministra zahraničních věcí Cyrila Svobody projevem neúcty. Na celou věc už reagoval i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Česká žurnalistika se válí v bahně, komentuje Ovčáček nejnovější „skandál“ kvůli Hradu
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Jiří Ovčáček v pořadu Horké téma
reklama

Jak uvedl šéf hradního protokolu Vladimír Kruliš, hodinky, které budou vyvedeny s malým státním znakem v číselníku a s nápisem Pravda vítězí v různých světových jazycích na víčku, budou určeny jako dar prezidenta republiky významným zahraničním návštěvám, hlavám států či předsedům vlád. Hrad za zakázku zaplatil 150 tisíc korun, jedná se celkem o deset kusů hodinek. 

Lidovky.cz si však všímá toho, že podobnou modifikaci hodinek si může objednat úplně každý, jen bez státního znaku, jehož užití podléhá zákonu. 

„U hodinek pro Pražský hrad nejde o limitovanou edici, ale pouze o individualizaci stávajícího běžného modelu, tedy rytinu zadního víka a drobnou změnu na číselníku,“ uvedl Milan Kozel, generální ředitel Elton hodinářská.

Původní text ZDE

Podobu hodinek kritizuje někdejší ministr zahraničí Cyril Svoboda, který míní, že hodinky za několik tisíc korun nejsou důstojnou pozorností. 

„Když hodinky stojí 15 tisíc, novináři je slovně poblinkají, že jsou levné. Kdyby stály 150 tisíc, budou vřískat, že jsou drahé. Česká žurnalistika se válí v bahně,“ poznamenal k tématu hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Zase tolik jsem neprovedl, hájil se Prymula na kameru. Pokud si to veřejnost přeje, tak odstoupím

10:48 VIDEO Zase tolik jsem neprovedl, hájil se Prymula na kameru. Pokud si to veřejnost přeje, tak odstoupím

Roman Prymula v rozhovoru pro Respekt naznačil, že je připraven rezignovat, pokud by si to veřejnost…