Česko bude mít po deseti letech nové logo

15.06.2012 21:02

Česká republika změní po deseti letech své logo, pod kterým se prezentuje v zahraničí. Učiní tak proto, protože se prý chce prezentovat jako moderní země a právě nové logo by jí v tom mělo pomoci. Logo by mělo vzejít z vítězného návrhu soutěže, kterou vypsala agentura CzechTourism.

Česko bude mít po deseti letech nové logo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž.
reklama

"Současné označení vnímá řada turistů jako příliš konzervativní a sousední centrály cestovního ruchu už svá loga změnily," řekla serveru Ihned.cz mluvčí agentury CzechTourism Alice Dvořáková. Agentura plánuje kromě toho obměnit také způsob prezentace České republiky v zahraničí a připravuje novou prezentaci. Ta by měla Českou republiku představit jako zemi plnou inspirace a bohaté historie.

Jméno vítěze, které momentálně vybírá porota ze šesti kandidátů, bude známo za dva týdny. Do soutěže se přihlásilo dvanáct grafických studií, do finále jich postoupilo šest. Studia musela kromě návrhu nového loga předložit i návrhy na zpracování podkladů pro prezentaci. To zahrnovalo například i vizitky nebo webové šablony. CzechTourism si nejdříve nového loga cenil na 2,9 milionu korun, ale nyní hodlá z tak vysoké ceny ustoupit. "Budeme hodnotit rovněž nabídkovou cenu za celé plnění, finální cena tak bude nižší," připustila Dvořáková.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čvachty, čvachty. Geislerová čelí smršti z minulosti. A nařčení: Penězovod

10:05 Čvachty, čvachty. Geislerová čelí smršti z minulosti. A nařčení: Penězovod

Před pár dny herečka Aňa Geislerová vyzvala radní ČT Hanu Lipovskou, aby se někdy jela podívat na fi…