Česko by mělo věnovat 50 milionů korun mezinárodním organizacím

23.11.2019 15:58

Česko by do konce roku mělo věnovat 50 milionů korun třem mezinárodním organizacím, které se věnují humanitární pomoci. Peníze by měly posloužit na zdravotnickou pomoc na Ukrajině, na řešení problému s migrací v Zambii a na prevenci katastrof. Návrh ministerstva zahraničí projedná v pondělí vláda, napsala ČTK.

Česko by mělo věnovat 50 milionů korun mezinárodním organizacím
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto

Podle návrhu je deset milionů korun určeno pro Mezinárodní výbor Červeného kříže. Peníze jsou vázány na zdravotnickou pomoc v konfliktních oblastech na východě Ukrajiny. České velvyslanectví v Kyjevě bude využití daru monitorovat a bude hledat možnosti, jak činnost Červeného kříže koordinovat s dalšími českými humanitárními projekty.

Dvacet milionů korun by měl dostat Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) a využít je pro řešení problému s migrací v Zambii. Africká země, která patří mezi prioritní státy české zahraniční rozvojové pomoci, se potýká s přílivem uprchlíků ze sousedního Konga, uprchlické tábory v Zambii provozují i české neziskové organizace.

Zbývajících 20 milionů korun dostane Úřad OSN pro snižování rizika katastrof (UNDRR). Peníze poslouží na snižování rizika katastrof a zlepšování odolnosti vůči nim ve všech šesti prioritních zemích české rozvojové pomoci, kterými jsou vedle Zambie Bosna, Gruzie, Moldavsko, Etiopie a Kambodža. Česko s UNDRR spolupracuje dlouhodobě, čeští experti se podílejí na vyhodnocování rizik přírodních katastrof.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Duhová pošta, duhový balík. Vulgární výlevy na sítích, stěžoval si generální ředitel Veselovskému. Ale neuhne

10:23 Duhová pošta, duhový balík. Vulgární výlevy na sítích, stěžoval si generální ředitel Veselovskému. Ale neuhne

Generální ředitel České pošty Roman Knap dal jasně najevo, že plně stojí za kampaní, kterou státní p…