Česko dnes čekají protesty proti plánovanému úložišti radioaktivních odpadů

23.04.2016 6:33 | Zprávy
autor: vam

Na sedmi místech Česka budou lidé protestovat proti trvalému úložišti radioaktivních odpadů. Kvůli výběru vhodného místa pro jeho stavbu letos správa úložišť v těchto sedmi lokalitách zahajuje první etapu průzkumných prací. Obce a místní spolky, které s tím nesouhlasí, dnes pořádají pochody, koncerty a další akce. Společný happening nazvaný Den proti úložišti zorganizovaly podruhé. Před rokem se akcí někde zúčastnily desítky a jinde i stovky lidí.

Česko dnes čekají protesty proti plánovanému úložišti radioaktivních odpadů
Foto: atominfo.cz
Popisek: Temelín

Státní Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) zatím pro stavbu úložiště zvažuje lokality Čertovka na pomezí Ústeckého a Plzeňského kraje, Březový potok u Horažďovic v Plzeňském kraji, Magdaléna na Táborsku, Čihadlo na Jindřichohradecku a také tři místa na Vysočině: Hrádek na Jihlavsku, Horka na Třebíčsku a Kraví hora na Žďársku. Úložiště má v Česku vzniknout do roku 2065. Trvale by v něm měly být uloženy tisíce tun vyhořelého paliva z jaderných elektráren.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Ukrajina

Ukrajina skutečně Rusku zatím odolává, ale myslíte, že je naděje, že válku vyhraje a Rusko porazí? Já si myslím, že to je nereálné a je asi pravda, že čím déle válka bude trvat, tím to bude pro Ukrajinu horší. Nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Britský papiňák vybuchl. Evropa nezvládla migraci, zaznělo

20:31 Britský papiňák vybuchl. Evropa nezvládla migraci, zaznělo

Brutální útoky ve Velké Británii a nefunkční migrační politika Evropské unie byly hlavními tématy ne…