Norská sociální služba odebrala českým rodičům syny – dnes desetiletého Denise a šestiletého Davida – v květnu 2011 kvůli podezření na zneužívání a zanedbávání. To se nepotvrdilo. Soud považoval ale zjištění za závažná a děti nechal u pěstounů. Michaláková loni v prosinci požádala o přezkoumání. Krajská komise případ řešila v září a rozhodla o tom, že by matka měla přijít o rodičovská práva a mladší hoch by měl jít do adoptivní rodiny. Chlapci se narodili v Norsku, jejich matka tam žije.
Kromě protestní nóty bude ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD) žádat o vysvětlení příslušné norské sociální úřady. A až matka vyčerpá v Norsku všechny právní prostředky, podpoří ji ČR případně u Evropského soudu pro lidská práva.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


