Česko rájem zločinu? Přesně to hrozí, varují policisté. Kvůli škrtům

19. 3. 2012 7:58

Podle deníku Právo může dojít ke zrušení až čtvrtiny všech policejních služeben v zemi. Bez práce by se mohlo ocitnout až deset tisíc policistů. Přesně to se podle interní analýzy stane, pokud bude Policie ČR přinucena k dalšímu kolu škrtů. Policejní prezident Petr Lessy o tom informoval ministra vnitra Jana Kubiceho. Stane se pak Česko rájem zločinců?

Česko rájem zločinu? Přesně to hrozí, varují policisté. Kvůli škrtům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie ČR

Policejní prezident Petr Lessy předal svému nadřízenému – ministrovi vnitra Janu Kubicemu – analýzu, ze které vyplývá, co se stane, pokud budou strážci zákona nuceni přistoupit k dalším škrtům, což požaduje ministr financí Kalousek (TOP 09). Policejní prezident ministra varuje, že policistů bude příliš málo na efektivní vyšetřování zločinů. Zprávu o interním dokumentu přináší dnešní Právo.

Policie nedokáže zabezpečit vnitřní bezpečnost

„Politické rozhodnutí ve smyslu další masivní redukce rozpočtových prostředků bude mít fatální dopad na možnost policie naplňovat její poslání, tedy zajistit vnitřní bezpečnost státu,“ konstatuje dokument policejního prezidia, který jeho šéf Petr Lessy tento týden předal ministrovi vnitra.

Z policistů by se pak stali spíše úředníci, kteří budou zločiny pouze evidovat. Podle představ ministra financí by měla v příštím roce policie přijít o další čtyři miliardy korun, dnes hospodaří s 27,8 miliardami, a v roce 2014 by měli policisté dostat ještě o další dně a půl miliardy méně.

Problém je také v tom, že propustit policistu z práce není jednoduché. Nelze ho např. propustit pro nadbytečnost. Pokud by k tomu mělo dojít, je napřed třeba změnit služební zákon, na což upozorňuje i sám Lessy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Mám radost! Na**rete spoustu lidí!“ Milion chvilek chystá akci a reakce jsou tu. Mnohdy plné hněvu

8:30 „Mám radost! Na**rete spoustu lidí!“ Milion chvilek chystá akci a reakce jsou tu. Mnohdy plné hněvu

Spolek Milion chvilek pro demokracii chystá na úterní večer demonstraci v tak velkém rozsahu, že pod…