Český občan emigroval do Ruska a požádal tam o politický azyl

27. 4. 2016 6:16

„Vždycky jsem miloval Rusko. Už od dob Sovětského svazu jsem k vaší zemi cítil silné pouto. Bohužel v dnešní době se do mozků Evropanů denně nalévají potoky lží o Rusku, a to do takové míry, že už v takovém prostředí žít jednoduše nesnesu,“ vysvětlil ruským novinářům své důvody k podání žádosti o azyl v jejich zemi bývalý policista a autor Omluvy ruskému národu, ruskému lidu a prezidentu Putinovi Petr Michalů.

Český občan emigroval do Ruska a požádal tam o politický azyl
Foto: kremlin.ru, tan
Popisek: Vladimir Vladimirovič Putin, prezident Ruské federace

Fotogalerie: - Mýty o Rusku

Odborný seminář Mýty o Rusku na půdě poslanecké sn...
Jan Petránek
Odborný seminář Mýty o Rusku na půdě poslanecké sn...
Oskar Krejčí
Radim Fiala a Tomio Okamura
Generál Andor Šándor

Anketa

Kdo by porazil Zemana?

1%
1%
2%
89%
hlasovalo: 9853 lidí

Michalů se na začátku letošního roku proslavil jak v Evropě, tak i v Rusku poté, co média publikovala jeho veřejnou Omluvu ruskému národu. V ní se autor za celý český národ omlouvá za „proamerickou vládní politiku České republiky“.

Čech s neutuchající láskou k východní velmoci 16. dubna letošního roku překročil ruskou hranici. Podle informací, které se objevily na ruském serveru vm.ru ihned po vjezdu do země kontaktoval ruské úřady, na které se obrátil s žádostí o azyl.

Nedlouho poté, co jeho vlak zastavil na moskevské zastávce, Čecha kontaktoval reportér z magazínu Večerní Moskva, aby mu položil několik otázek souvisejících s jeho motivací k příjezdu do Ruska. Michalů novináře ihned ujistil v tom, že „miluje ruskou kuchyni, ruskou kulturu a obecně celou zemi“. Doplnil také to, že sní o životě v Rusku.

Bývalý řidič autobusu a policista ruskému novináři také objasnil, že v Rusku má známé, kteří mu s jeho příjezdem pomohli. „Nejsem žádný blázen a za zlatými břehy jsem do Ruska nepřijel. Jsem si samozřejmě vědom toho, že je vaše země zmítaná ekonomickými problémy, ale strach nemám. Jsem připraven tvrdě pracovat,“ řekl.

„Obyčejní Češi mají Rusko rádi. Ovšem oficiálně máme být nepřáteli. NATO o Rusku mluví jako o hrozbě pro celý civilizovaný svět. O Rusku, které tento svět zachránilo od Hitlera!“ zdůraznil Čech. Také vyjádřil, že nesouhlasí s politikou současné české vlády. Nelíbí se mu prý obecně situace v Evropě. „Českým dětem cpou do hlavy, že nás osvobodili Američané! Přijde vám to normální? Turecko je zas údajně náš odvěký spojenec a slovanské Rusko náš nepřítel, takový nesmysl,“ řekl.

„Neumíte si ani představit, kolik lidí mě v ČR podporuje. Můj příjezd sem je takový experiment; jestli vše půjde hladce, mnoho dalších Čechů bude následovat můj příklad. Bylo by skvělé vytvořit v Rusku českou vesnici! Místa je zde na to dost,“ rozpovídal se o svých plánech přívrženec Putina.

Svůj zážitek z Moskvy Petr Michalů téměř ihned prezentoval na své facebookové stránce. „Obrovský zájem o můj příběh, vysvětluji, co a jak, že my Češi jsme, byli jsme a vždy budeme na straně Ruska, neboť jsou to naši přátelé nejvěrnější a nám nejbližší. Žádní Američané a Turci! Nikdy nepůjdeme proti Rusku, ale vždy s nimi, po jejich boku!“ napsal v úterý večer.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: fib

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…