Český režisér slaví triumf nad Hradem. Prý mu „papalášové“ nepovolili párty v zahradě. Jenže ono je to úplně jinak

22. 8. 2017 17:05

Ne, nabídli jsme stejné podmínky jako pro kancléře a navrch Královskou zahradu! Přestřelka mezi Hradem a režisérem Petrem Horkým pokračuje. Horký se nechce smířit s tím, že mu pro „Mýdlo na Hradě“ v Jižních zahradách schválili účast méně lidí, než měl v plánu. Horkého dopálilo, že se narozeniny kancléře Vratislava Mynáře a před ním Martina Nejedlého konaly v prostorách Hradu, a tak se rozhodl otestovat, jak to vlastně s „papalášismem“ je.

Český režisér slaví triumf nad Hradem. Prý mu „papalášové“ nepovolili párty v zahradě. Jenže ono je to úplně jinak
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman během projevu na oslavě narozenin kancléře Vratislava Mynáře

Na akci už vybral necelých 900 tisíc, jen zbývá potvrdit místo a čas. V tom teď souhra evidentně nepanuje. Horký na sociální síti píše, že je mu líto, ale z mailových a ústních vyjádření lidí z Hradu není akce v podobě, v jaké ji pořádá, stále povolena. „Nebo jinak: Lze říci, že akce je povolena, ale pro jiný počet lidí, někde jinde, anebo někdy jindy.“ Horký by rád uspořádal „Mýdlo na Hradě“ cca pro 400 lidí, když už je kapacita 1200, jenže Hrad s ohledem na bezpečnost hovoří o sto padesáti. Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka ale povolení má. „Žádný zákaz se nekoná. Byly nabídnuty absolutně férové podmínky, stejné, jako měl pan kancléř. Připomínám, že jeho narozeninové oslavy se zúčastnilo zhruba 150 lidí. Je pouze problém pořadatele, že odmítá tento férový přístup,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz mluvčí Hradu. Pokud by pořadatel trval na větším počtu, může využít jiný prostor. „Pro počet 600 lidí byla nabídnuta Královská zahrada, kde slavil narozeniny pan Nejedlý. Je nepochopitelné, proč i touto variantou pořadatel pohrdá,“ dodává.

Ovčáček: Jako papaláš se chová ten, kdo odmítá férové podmínky

Anketa

Který partajní lídr vás nejvíc štve?

16%
0%
2%
0%
0%
53%
6%
hlasovalo: 9137 lidí

Jisté je ale i to, že aktivita „Mýdlo na Hradě“ vznikla proto, že část veřejnosti s tolerancí pro oslavy narozenin, ať už šlo o Nejedlého, nebo Mynáře, právě na Hradě prostě nesouhlasí. Na Facebooku uvedl Petr Horký i toto: „Pakliže celá akce vznikla proto, aby doložila, jak to je na Hradě s papalášismem, obávám se, že se limitně blížíme k jasnému výsledku.“ A takto reagoval Ovčáček: „Jako papaláš se chová ten, kdo odmítá absolutně férové podmínky.“ Na dotaz ParlamentníchListů.cz, zda Hrad do budoucna připravuje nějaké upřesňující sdělení pro případné další zájemce o oslavy v Jižních zahradách Pražského hradu, vysvětlil, proč nikoliv: „Vždy jde o věc detailního jednání se zájemcem, který musí dbát aktuálních podmínek. Slušný člověk tyto podmínky akceptuje, hrubián se chová opačně,“ uvedl Ovčáček.

Horký nechce politický mítink

Impulsem pro uspořádání iniciativy bylo pro Horkého i to, že mluvčí Hradu na oslavách narozenin kancléře připustil, že může akci uspořádat, kdo bude chtít: „I zástupci médií mají možnost se složit a udělat si nějakou pěknou oslavu,“ poznamenal pro pořad ČT 168 hodin Ovčáček. Na webu startovače.cz Horký píše i toto: „Chci víc než protest. Chci akci, co bude hodna místa, jakým je Pražský hrad. Proto nepořádám a priori politický mítink, nepořádám agitku proti někomu ani pro někoho. Na pódiu nebude do mikrofonu řečnit žádný politik, i kdybych mu sebevíc fandil, i kdyby mi sebevíc vadil.“ Redakce ParlamentníchListů.cz Petra Horkého kontaktovala, ten přislíbil poskytnout obsáhlejší vyjádření v průběhu dne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Marian Kučera

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Roztržka ve studiu ČT: „Skáčete nám do řeči, dokud neřekneme, co chcete slyšet!“ Moravec přivedl do varu Filipa

15:35 Roztržka ve studiu ČT: „Skáčete nám do řeči, dokud neřekneme, co chcete slyšet!“ Moravec přivedl do varu Filipa

V první hodině Otázek Václava Moravce v České televizi se utkali první místopředseda hnutí ANO a pos…