Český rozhlas pokračuje ve vymáhání rozhlasových poplatků

14.04.2013 9:50 | Zprávy

Český rozhlas (ČRo) v následujících týdnech osloví 90 tisíc domácností kvůli koncesionářským poplatkům. Písemná výzva se podobně jako v minulosti bude týkat těch, kteří k poplatkům za rozhlas nejsou přihlášeni, přitom ale platí za televizní přijímač. ČTK o tom informoval mluvčí ČRo Jakub Čížek. Rozhlas letos na poplatcích plánuje vybrat celkem asi dvě miliardy korun. Poplatky tvoří přibližně 90 procent příjmů ČRo.

Český rozhlas pokračuje ve vymáhání rozhlasových poplatků
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Rozhlas tímto krokem pokračuje ve svém postupu vůči neplatičům. "Povinnost většiny poplatníků televizního poplatku platit též rozhlasový poplatek je jednoznačná. Pokud má Český rozhlas v době zvyšujících se nákladů na provoz vystačit s příjmy, které mu určuje legislativa, pak nemůžeme být benevolentní," prohlásil náměstek generálního ředitele pro správu a provoz Českého rozhlasu Ladislav Musil.

Placení rozhlasového i televizního poplatku je povinností každé domácnosti, která má příslušný přijímač

V dopise, který již začal rozesílat, rozhlas vysvětluje, jakým způsobem se lidé mají k placení přihlásit. Využít k tomu mohou například textovou zprávu, internet nebo jakoukoliv pobočku České pošty.

Placení rozhlasového i televizního poplatku je povinností každé domácnosti, která má příslušný přijímač. Rozhlasový poplatek je stanoven na 45 Kč měsíčně bez ohledu na počet držených zařízení. Jiná situace je ve firmách a organizacích, které platí za každý přijímač. Povinnost se vztahuje na přenosné rádio, radiobudík, autorádio, ale také počítač s tunerem FM/DVB-T či televize se set-top boxem nebo tunerem pro příjem digitálního či kabelového vysílání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

19:45 „Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

V pondělí si lidé stěžovali na kolabující webovou stránku České televize a rozhlasu při povinné regi…