Český rozhlas si pozval tvůrce kampaně Kisky. Ten posluchače přesvědčoval, že Čaputová už to má v kapse

18. 3. 2019 19:03

V pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu přivítala Marie Bastlová Adama Znášika, spolumajitele agentury Kompoet. Rozebírala s ním slovenské prezidentské volby. Znášik je přesvědčen, že právnička Zuzana Čaputová má vítězství takřka v kapse. Důkladně také vysvětlil proč.

Český rozhlas si pozval tvůrce kampaně Kisky. Ten posluchače přesvědčoval, že Čaputová už to má v kapse
Foto: Repro ČT
Popisek: Zuzana Čaputová, zvolená prezidentka Slovenska

Postupem času se podle Znášika ukázalo, že Čaputová je vůbec nejlepší diskutérkou ze všech kandidátů. To, že je žena, pomohlo Čaputové zdůraznit změnu, po které řada lidí na Slovensku volá. „Její tým odvedl kus práce, oni ustáli ten tlak,“ oceňoval práci lidí kolem Čaputové Znášik. Činil tak i navzdory tomu, že sám pracoval pro Roberta Mistríka, který se v průběhu kampaně vzdal své prezidentské kandidatury ve prospěch Čaputové. Pomohlo jí to nakonec víc, než Znášik počítal. „Mě překvapil ten relativně nízký výsledek pana Šefčoviče.“

Čaputová získala něco málo přes 40 procent hlasů, zatímco Šefčovič dosáhl takřka 19 procent. To dokazuje, že kdyby se radikál Marian Kotleba vzdal prezidentské kandidatury, do druhého kola mohl postoupit Štefan Harabin. „On není úplně srozumitelný, říká věci, které od něj působí nepřirozeně,“ podotkl host s odkazem na to, že se Šefčovič snaží získat hlasy voličů Kotleby a Harabina. Tito voliči však jsou zvyklí poslouchat tak brutální vyjádření, že je Šefčovič nezíská, protože se k tomuto brutálnímu slovníku pravděpodobně neuchýlí. „Já si neumím představit, že on by mohl tu kampaň vyhrát,“ prohlásil Znášik.

Pro slovenskou opozici však zvolení Čaputové nemusí být dobrou zprávou, protože dnešní opozici chybí nějaký výrazný lídr, který by dokázal konkurovat vládní straně Směr Roberta Fica. Fico dominoval české politické scéně ještě víc, než dominuje Andrej Babiš té české. Babiš má však vůči Ficovi ještě jednu výhodu. Českou vládu nezatěžují takové skandály, které trápí vládu slovenskou.  

Je třeba doplnit, že agentura Komplot, kterou Znášik vlastní, se na Slovensku podílela na prezidentské kampani Andreje Kisky. V ČR si jí nedávno pro kampaň před eurovolbami najala ODS. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Hajzle! Prase! Vyražený telefon a pak facka. Petra Procházková z Deníku N napadla novináře Sputniku

20:45 VIDEO Hajzle! Prase! Vyražený telefon a pak facka. Petra Procházková z Deníku N napadla novináře Sputniku

Novinářka Deníku N Petra Procházková měla na mezinárodním novinářském fóru Media 2019 napadnout reda…