Cesta do Ruska: Zeman ještě nevzlétl, ale už ho pozvracela Svobodná Evropa, placená Kongresem USA

20.11.2017 9:32

Server Rádia Svobodná Evropa / Rádia Svoboda oznámil, že proruský prezident Miloš Zeman míří do Ruska na jednání s pánem Kremlu Vladimírem Putinem. Nezůstane však jen u jednání s Putinem.

Cesta do Ruska: Zeman ještě nevzlétl, ale už ho pozvracela Svobodná Evropa, placená Kongresem USA
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman na setkání s občany v Lipníku nad Bečvou v Olomouckém kraji
reklama

Český prezident Miloš Zeman vyráží na čtyřdenní cestu do Ruska. V Soči se setká se svým ruským protějškem Vladimírem Putinem. Poté zamíří do Moskvy a bude tam jednat s premiérem Dmitrijem Medveděvem. V plánu je také setkání s někdejším sovětským vůdcem Michailem Gorbačovem.

Anketa

S kým byste nejraději šli na pivo?

hlasovalo: 5311 lidí

Rádio Svobodná Evropa / Rádio Svoboda představuje Zemana zahraničním posluchačům a čtenářům, kteří ho pravděpodobně neznají. Jako prezident České republiky je jedním z mála politiků, kteří podpořili v prezidentské volbě ve Spojených státech Donalda Trumpa. Ale to není jediný čin, kterým mohl Zeman upoutat pozornost světové veřejnosti. Vedle toho např. volá po tom, aby se v jeho zemi konalo referendum o členství v EU, byť sám opakuje, že bude hlasovat pro setrvání Česka v evropském společenství.

Celý článek v angličtině naleznete zde

Prezident Zeman míří na svou pravděpodobně poslední zahraniční cestu v tomto volebním období. Zatímco pozvání do Bílého domu na státní návštěvu se nedočkal, do Ruska za Vladimírem Putinem letí již poněkolikáté. V Ruské federaci je vítán možná už proto, jak se vyjadřuje o konfliktu na Ukrajině. Zeman o válce na jihovýchodě země mluvil jako o „chřipce“ a kritizoval protiruské sankce, které byly na Ruskou federaci uvaleny kvůli anexi Krymu. Obsazení tohoto poloostrova Ruskem považuje Zeman za hotovou věc, jak nedávno řekl v Parlamentním shromáždění Rady Evropy, a vyzval k nějaké dohodě, ve které by např. Rusko poslalo Ukrajině ropu či plyn jako náhradu za obsazený poloostrov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…