Čeští inženýři míří do globální špičky: Aero Vodochody spojilo síly s Lockheed Martin při vývoji průzkumného kontejneru pro F-35

02.06.2025 7:32 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Český letecký průmysl opět dokazuje, že má co nabídnout i těm největším světovým hráčům. Na veletrhu IDET v Brně oznámila společnost AERO Vodochody AEROSPACE uzavření významné dohody o průmyslové spolupráci se společností Lockheed Martin, která souvisí s českým programem pořízení nejmodernějších bojových letounů F-35.

Čeští inženýři míří do globální špičky: Aero Vodochody spojilo síly s Lockheed Martin při vývoji průzkumného kontejneru pro F-35
Foto: archiv
Popisek: Partnerství Aero Vodochody s Lockheed Martin

Česká firma se zapojí do vývoje a výroby špičkového průzkumného kontejneru nové generace, známého jako Multi Sensor Reconnaissance Pod (MSRP).

Podle prezidenta a předsedy představenstva společnosti Aero, Viktora Sotony, je tato dohoda důkazem, že český letecký průmysl nejen drží krok s nejmodernějšími technologiemi, ale má i vlastní „know-how“ a schopnosti přispět k jejich rozvoji. „Projekt Multi Sensor Reconnaissance Pod potvrzuje schopnosti Aera nejen z hlediska výroby unikátních technologií v oblasti pokročilých kompozitních struktur, ale také z hlediska významné mezinárodní spolupráce,“ uvedl Sotona. Zdůraznil tím, že Aero má nejen technologické zázemí, ale i dlouholeté zkušenosti, které jej řadí mezi klíčové partnery v oblasti obranného průmyslu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jan Lipavský byl položen dotaz

Výhružky Zelenského

Co říkáte na to, jak Zelenský vyhrožoval Orbánovi? Já chápu, že je naštvaný, možná už i vyčerpaný, ale nemyslíte, že to přehnal? Paradoxně tím nahrává podle mě protistraně a jen si tím uškodí. Nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český krmelec a napálené střední vrstvy. Profesor Keller nahlíží do ekonomické inventury

15:35 Český krmelec a napálené střední vrstvy. Profesor Keller nahlíží do ekonomické inventury

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Inventura aneb Kam jsme došli? Tak se jmenuje bilance vývoje naší země od roku…