Cestující ve vlaku neměl roušku. Ještě teď nechápe, co se poté odehrálo

15.10.2020 20:43

Nepříjemnou zkušenost si z cesty vlakem na Moravě odnáší cestující, který měl podle vlakvedoucího špatně nasazenou roušku. Po nastalé hádce ho vlakvedoucí udeřil pěstí do obličeje, což na mobil natočil jiný cestující. České dráhy již vlakvedoucího stáhly ze služby.

Cestující ve vlaku neměl roušku. Ještě teď nechápe, co se poté odehrálo
Foto: archiv
Popisek: Železniční doprava - ilustrační foto
reklama

Pan Michal cestoval v úterý večer vlakem R803 Moravan. Podle svých slov zpočátku neměl nasazenou roušku, protože kolem něj v okruhu čtyř metrů nikdo neseděl, a nasadil si ji až na opakované výzvy vlakvedoucího. „Když už mi vyhrožoval pokutou, tak jsem si ten tupej hadr nasadil. Sice pod nos, ale to mu vůbec nevadilo a odešel,“ uvedl pro server TN.cz.

Hlavní konflikt ale podle něj nastal až ve chvíli, kdy chtěl vystoupit ve stanici Břeclav. „Začal na mě řvát nějakej chlap. Tykal mi a říká, ať ho přestanu ohrožovat,“ popisoval pan Michal začínající konflikt, do něhož se brzy vložil i vlakvedoucí. Ten na něj začal také pořvávat a následně ho udeřil do obličeje.

Podle mluvčího Českých drah Roberta Pagana už se incident řeší a vlakvedoucí byl stažen ze služby. „Postup, který je na videu zachycen, je v dané situaci neadekvátní, a to patrně i vlivem stresu. Zaměstnanec byl stažen ze služby a věc je s ním řešena v pracovněprávní rovině,“ řekl Pagan.

Na druhou stranu podle mluvčího mají vlakvedoucí těžkou pozici, protože v zájmu ochrany ostatních cestujících musejí nošení roušky vymáhat. „Bohužel ignorování vládních opatření ze strany některých pasažérů vede ke zbytečným sporům a vyhroceným situacím. My se jim snažíme maximálně předcházet, cestující upozorňujeme na povinnost nosit v hromadné dopravě roušku a děkujeme všem, kteří jsou v této nelehké době k sobě navzájem ohleduplní a tuto povinnost respektují,“ uvedl mluvčí s tím, že případů, kdy cestující nerespektují vládní nařízení o nošení roušek, je naštěstí málo.

Od 1. října může vlakvedoucí díky novým smluvním podmínkám udělit pasažérovi, který neuposlechl jeho výzvy, přirážku a nemusí již volat polici, jako tomu bylo dříve.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…