Chaloupka (VV) odmítá vinu v případu korupce, hrozí mu 8 let

25.01.2013 12:40

Poslanec Otto Chaloupka (VV) dnes u hodonínského soudu odmítl vinu v korupčním případu. Hrozí mu až osm let vězení za to, že údajně svého někdejšího asistenta Vratislava Vařejku nutil, aby mu dával dvě třetiny platu. Chaloupka tvrdí, že si Vařejka vše vymyslel, aby se mu pomstil za propuštění. Vařejka trvá na své verzi; byl prý nucen odvádět poslanci část své mzdy, aby mu asistenta mohl dělat.

Chaloupka (VV) odmítá vinu v případu korupce, hrozí mu 8 let
Foto: hns
Popisek: Poslanec za VV Otto Chaloupka, koláž

Chaloupka stojí před soudem za přijetí úplatku a Vařejka, jemuž hrozí šest let vězení, za podplácení. Případem se dnes začal zabývat hodonínský okresní soud. Jako svědek u soudu vystoupí například poslanec za VV Michal Babák. Jednání sleduje v soudní síni Kateřina Klasnová z vedení strany.

Poslanec dnes soudu řekl, že Vařejku přijal od září 2010 jako poslaneckého asistenta, protože na něj udělal dojem mladého a úspěšného muže se zájmem o politiku. Blížily se volby.

Lhář, podvodník a kariérista

Na kampaň pro VV v regionu strana původně slíbila přes 130.000 korun. Ve skutečnosti ale dostala krajská organizace z úsporných důvodů 30.000 korun. Proto podle Chaloupky nezbylo nic jiného, než aby se na kampaň složili členové strany. Vařejka měl přispět 60.000 korunami. Zaplatil je prý poslanec, asistent mu peníze postupně splácel. Dosud údajně uhradil přibližně polovinu.

„Pan Vařejka je neschopný, zákeřný, líný a má problém s osobní hygienou," uvedl Chaloupka. Tvrdí, že po několika týdnech zjistil, že Vařejka vůbec není dobrý asistent, proto s ním ukončil spolupráci. Poslanec soudu řekl, že mu asistent Vařejka nepřipravoval podklady a nebyl mu k dispozici. Chaloupka Vařejku nazval lhářem, podvodníkem a kariéristou. S poslancem nahrál jeho asistent tajně čtyři audionahrávky, které by měly Chaloupku usvědčovat z korupce. Poslanec ale uvedl, že tyto údajně klíčové informace jsou vykládány mylně, jsou prý „vytržené z kontextu".

Kauzou se začala policie zabývat poté, co Vařejka podal na Chaloupku po svém propuštění trestní oznámení pro korupci. Své kroky, které v kauze učinil, dnes nebyl schopen zcela vysvětlit. Soudce jej opakovaně upozorňoval, že vypovídá nelogicky, že řádně nevysvětluje svoji roli v případu.

Chaloupka v minulosti opakovaně uvedl, že kauza je uměle vyvolaná s cílem poškodit jej i stranu Věci veřejné. Ke kauze vypovídal dnes poprvé.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

8:01 Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), která mimo jiné varovala před ruským vlivem na …