Chce se mi blít, napsal ODSák kvůli vztahům s USA. A po sociální síti cestuje ,,starej paprika" Václav Klaus

08.04.2015 8:52

Co mají společného protiislámský aktivista a vysokoškolský pedagog Martin Konvička, pravicový sociolog Petr Hampl a politický glosátor, spoluzakladatel a dlouholetý člen ODS Petr Štěpánek? Politicky nekorektní komentáře, kterými se prezentují na sociální síti Facebook. ParlamentníListy.cz přinášejí ukázku jejich posledních počinů.

Chce se mi blít, napsal ODSák kvůli vztahům s USA. A po sociální síti cestuje ,,starej paprika" Václav Klaus
Foto: hns
Popisek: Miloš Zeman s Václavem Klausem
reklama

Martina Konvičku a Petra Hampla shodně zaujal bývalý český premiér a prezident Václav Klaus. Budějovický protiislámský bojovník Konvička zhodnotil Klausův rozhovor pro týdeník Ekonom, sociolog Hampl dal k dobru osobní zkušenost s Klausem jakožto předsedou vlády.

Konvička po přečtení Klausova rozhovoru konstatoval, že „starej paprika v několika bodech výborný, například o "arabském jaru", ale i o dotacích, EU, Ukrajině...“ A pokračoval citací Klausovy vzpomínky na setkání s americkým prezidentem Barackem Obamou, která ho zřejmě zaujala.

Někdejší český prezident pro Ekonom zavzpomínal, že americký prezident Barack Obama v rámci své cesty po Evropě zavítal na setkání prezidentů střední, východní a jižní Evropy, které se tehdy konalo ve Varšavě. Všichni prý byli natěšení a čekali, že od něho uslyší nějaké zásadní poselství. Jenomže Obama je zklamal, neboť začal mluvit o arabském jaru a o tom, jak nastává demokratizace arabských regionů. Jako jediný se mu prý tehdy odvážil oponovat Klaus.

„Všichni mlčeli, tak já první zvedl ruku a řekl jsem, aby se slovem arabské jaro zacházel trošku opatrně. My o nějakých jarech svoje víme a myslím, že to umíme pochopit. Sál mlčel a půl hodiny jsme měli takovouto přestřelku, kterou Obama zakončil slovy, že se mnou rád diskutuje, i když se mnou často nesouhlasí. Nikdo neřekl ani slovo. Ta naivita, s jakou on přicházel, to je varovné. Myslím, že to zamotává svět a vede k dnešním problémům," uvedl Klaus.

Pravicový sociolog Petr Hampl se ve svém komentáři na sociální síti Facebook zamýšlel nad tím, proč nejsou Klausova, leckdy oprávněná varování, brána v potaz. „Myslím, že chápu fenomén Václava Klause, protože jsem jako mladý redaktor Respektu a později ČTA chodil na jeho tiskové konference (ještě když byl předsedou vládu). Nadával novinářům, vysmíval se jim, ponižoval je... prostě si to užíval. Ještě po letech se mu to vrací,“ má jasno Hampl.

Rozhovor Václava Klause, pořízený pro týdeník Ekonom, šíří po sociální síti i další příznivci exprezidenta. Zejména poté, co ho Klaus přetiskl na svém webu.

Z toho se chce jednomu vážně blít

Politický glosátor Petr Štěpánek sepsul kritiky prezidenta Miloše Zemana. „Z té antizemanovské koalice zastydlých bojovníků minulé studené války, eurobolševiků, ukrajinských válečníků, multikulti pomatenců, eurosvazáků, zelených ekoteroristů, zaslepených pravdoláskovních sluníčkářů, hluchých sluníčkářských pravdoláskařů, eurohujerů, zaťatých antikomunistů mentálně nerozeznatelných od zaťatých komunistů a všech možných jiných euroquislingů se jednomu vážně chce blít,“ vyvěsil si Štěpánek na svém profilu.

Co přesně Štěpánek, Konvička a Hampl napsali na Facebook:

Martin Konvička: „Starej paprika v několika bodech výborný, například o "arabském jaru", ale i o dotacích, EU, Ukrajině...“  "Vzpomínám na jedno setkání 18 prezidentů střední, východní a jižní Evropy, které se každoročně konalo a bylo tehdy ve Varšavě. Polákům se podařilo přilákat na večer Obamu, který zrovna putoval po Evropě. A tam všichni natěšení prezidenti čekali, že dostanou nějaké zásadní poselství - Amerika a náš region. Evidentně unavený Obama začal mluvit o arabském jaru. Vidím, jak se 18 prezidentů zklamaně rozhlíželo a on jásavě mluvil, že nastává demokratizace těchto regionů. Všichni mlčeli, tak já první zvedl ruku a řekl jsem, aby se slovem arabské jaro zacházel trošku opatrně. My o nějakých jarech svoje víme a myslím, že to umíme pochopit. Sál mlčel a půl hodiny jsme měli takovouto přestřelku, kterou Obama zakončil slovy, že se mnou rád diskutuje, i když se mnou často nesouhlasí. Nikdo neřekl ani slovo. Ta naivita, s jakou on přicházel, to je varovné. Myslím, že to zamotává svět a vede k dnešním problémům."

Petr Hampl: Pamatujete, kdo už před lety říkal, že to bude s ombudsmanem strašný průšvih? Ano, byl to ten stejný pán, co říkal, že exekuce dopadnou katastrofálně. Ten, který říkal, že euro nebude fungovat. Pokaždé je to stejné. 1) Objeví se nějaký děsivě zběsilý nápad. 2) Václav Klaus si všimne, že je to lumpárna. 3) Všichni mu nadávají, že té věci brání jen proto, že je zloděj. 4) ukáže se, že měl pravdu, ale nikdo si už nepamatuje, že Václav Klaus před tím varoval.

Myslím, že chápu fenomén Václava Klause, protože jsem jako mladý redaktor Respektu a později ČTA chodil na jeho tiskové konference (ještě když byl předsedou vládu). Nadával novinářům, vysmíval se jim, ponižoval je... prostě si to užíval. Ještě po letech se mu to vrací.

Petr Štěpánek: Z té antizemanovské koalice zastydlých bojovníků minulé studené války, eurobolševiků, ukrajinských válečníků, multikulti pomatenců, eurosvazáků, zelených ekoteroristů, zaslepených pravdoláskovních sluníčkářů, hluchých sluníčkářských pravdoláskařů, eurohujerů, zaťatých antikomunistů mentálně nerozeznatelných od zaťatých komunistů a všech možných jiných euroquislingů se jednomu vážně chce blít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A kdy ten návrh dáte?“, „Je to důležité?“, „Je. Pro mě jo!“ Moderátorka ČT v osobním souboji s Benešovou

20:11 „A kdy ten návrh dáte?“, „Je to důležité?“, „Je. Pro mě jo!“ Moderátorka ČT v osobním souboji s Benešovou

Počet potvrzených mutací delta v Česku roste, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) chce dál n…