Chce sesadit Hamáčka. A řídit ČSSD. Zlá slova o Josefu Středulovi

04.03.2021 13:52

Senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz) kritizuje šéfa odborů Josefa Středulu za jeho nedávná útočná vyjádření na adresu vlády Andreje Babiše. „Proč Středula tak zblbnul? Naivně se asi domnívá, že by mohl být velkým opozičním hráčem,“ spekuluje Doubrava, proč Středula přejal opoziční rétoriku a „jako nepříčetný hulákal v televizi, že vláda v koronavirové krizi dělá všechno špatně.“ Podle Doubravy totiž možná chce Středula nahradit Jana Hamáčka v čele ČSSD.

Chce sesadit Hamáčka. A řídit ČSSD. Zlá slova o Josefu Středulovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 20005 lidí

Doubrava na svém facebooku uvažuje nad tím, proč Středula ke konci února spustil tvrdou kritiku vlády za její snažení v boji proti koronaviru. „Josef Středula v posledním únorovém týdnu jako nepříčetný hulákal v televizi, že vláda v koronavirové krizi dělá všechno špatně, prostě je to banda debilů. A šmitec,“ píše Doubrava.

Středulu označil senátor za prostoduchého na základě stížností šéfa odborů, že vláda dělá stejná tvrdá opatření jako před rokem. „Středula není schopný pochopit, že nelze dělat nic jiného než to, co se dělalo vloni, tedy ještě větší omezení kontaktů mezi lidmi a k tomu testování vybraných skupin obyvatelstva,“ má jasno Doubrava s tím, že očkování je dalším krokem v dlouhodobější perspektivě.

„Co z toho vyplývá? Laická diagnóza zní: Středula zblbnul, je opozičním davem stimulován natolik, až kolem sebe vidí stále více signály toho, co tvrdí ostatní v opozici. Tedy, že vláda neví, co se děje, ani co dělat s tím koronavirákovým covidem-19. Proč ale Středula tak zblbnul? Vždyť nebyl žádným velkým opozičním hráčem? Naivně se asi domnívá, že by jím mohl být,“ spekuluje Doubrava.

Středula by podle něj mohl chtít nahradit stávajícího šéfa ČSSD Jana Hamáčka. „V politice nemá odborář tolik másla na hlavě jako ministr zahraničí Tomáš Petříček, který čím dál více získává pověst beztvarého intelektuála a úslužného trouby. Upřímně, spíše toho trouby. Mám za to, že o koronavirus Středulovi nejde, když začal hulákat na toto téma teprve teď,“ píše na závěr Doubrava o možných Středulových motivacích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Puč proti Zemanovi. Pravda vyšla. Právník uhranul

13:43 Puč proti Zemanovi. Pravda vyšla. Právník uhranul

Podle právníka Jiřího Vyvadila, bývalého poslance i senátora, nesledujeme v posledních hodinách nic …