Chcete uspět? Tento vzkaz musíte vyslat... Václav Klaus promluvil na ideové konferenci Trikolóry

27.03.2021 20:38

Hnutí Trikolóra v sobotu odpoledne uspořádalo internetovou ideovou konferenci, na níž vystoupil i exprezident Václav Klaus, otec bývalého předsedy tohoto hnutí Václava Klause mladšího. Ten oznámil, že stranu do sněmovních voleb 2021 nepovede, dává si prý za vinu její neúspěch. Exprezident v projevu vyzdvihl přínos ideové konference, věří, že straně pomůže ve vzestupu a najít skutečné lídry. Podle něj vzestup tohoto politického subjektu výrazně zbrzdila koronavirová pandemie.

Chcete uspět? Tento vzkaz musíte vyslat... Václav Klaus promluvil na ideové konferenci Trikolóry
Foto: Repro XTV
Popisek: Bývalý prezident ČR Václav Klaus

„Trikolóra je velmi mladé politické seskupení, které se organizačně i ideově teprve utváří a nadále jistě dotvářet bude,“ uvedl úvodem Klaus starší, jenž se zcela ztotožňuje se základními třemi pilíři Trikolóry, které zní: Braňme normální svět. Bohatství vzniká z práce. A české zájmy na prvním místě. „I ty je ale třeba vyjasňovat a do jisté míry aktualizovat, ale jen do jisté míry, základy musí zůstávat pevné,“ upozornil úvodem někdejší prezident.

Hnutí, které zakládal jeho syn Václav Klaus mladší, vzniklo v neobvyklé době; nedlouho po jeho založení byly nařízeny karantény, restrikce a zákazy setkávání kvůli pandemii „To se na kultivaci vnitřního života Trikolóry nemohlo neprojevit. Byly omezeny příležitosti k přirozenému tříbení názorů. Ale já věřím, že tato ideová konference pomůže tento stav alespoň částečně napravit,“ prohlásil exprezident.

Právě ideové konference napomáhají k objevování budoucích možných politických talentu a lídrů a k jejich doplňování. „Bez toho nemůže žádná politická strana či politické uskupení dlouhodobě fungovat. Je to ten nejdůležitější vnitřní efekt ideových konferenci,“ zdůraznil Klaus st.

Ideová konference však není pouze setkáním uvnitř Trikolóry, ale musí být i silným vzkazem směrem k veřejnosti: „Tímto vzkazem musí být i to, že Trikolóra je politický subjekt, který má jasný názor na svět kolem sebe. Na uspořádání společnosti, na řešení hluboké hospodářské a společenské krize, ve které se nejen Česká republika, ale i celý západní svět nyní nachází,“ uvedl Klaus.

„Věřím, že se vám svou ideovou konferencí podaří tento vzkaz vyslat nejen k vaším členům, příznivcům a voličům, ale i k novinářům a k politické konkurenci. Těmito svými postoji si musíte říct o podporu Trikolóry ve veřejnosti. O zesílení motivace vašich členů a stoupenců. O pootevření očí váhajících spoluobčanů, kteří často ani netuší, že tu takto jasně a pevně ideově vyprofilované pravicové politické uskupení je,“ popřál na závěr Václav Klaus starší Trikolóře, aby její hlas uslyšelo co nejvíce spoluobčanů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez souhlasu rodiny. ,,Vystrčilův” profesor. Sesazení Zemana: Co neřekli

6:21 Bez souhlasu rodiny. ,,Vystrčilův” profesor. Sesazení Zemana: Co neřekli

Znal prezident obsah odpovědí nemocnice senátorům? A schválili podání zprávy Miloš Zeman nebo jeho r…