Chcu žít Brno i s cizinci. Náměstek Hollan sepsal, proč by mělo město imigranty uvítat

05.07.2015 12:52

Pokud se má Brnu dařit, musí být kosmopolitní a konkurenceschopné. Proto bychom měli cizince uvítat. To si alespoň myslí náměstek brněnského primátora z hnutí Žít Brno Matěj Hollan. Zdůrazňuje přitom, že je jihomoravská metropole již dnes plná cizinců, takže nemá smysl hrát si na uzavřenou pevnost.

Chcu žít Brno i s cizinci. Náměstek Hollan sepsal, proč by mělo město imigranty uvítat
Foto: David Daniel
Popisek: Náměstek brněnského primátora Matěj Hollan

„Můžeme jen konstatovat, že Brno je plné ‚cizinců‘ již teď. Uzavírat se do sebe nemá smysl. Brno potřebuje být kosmopolitní, aby bylo konkurenceschopným městem, kde se každý může cítit dobře. Chápu, že o kvótách a dalších mechanismech pro přijímání uprchlíků je třeba se bavit, neexistuje tu žádná univerzální pravda. Není ale možné, aby se argumentovalo fašistickými prohlášeními typu ‚Čechy Čechům‘ nebo ‚My jsme tady doma‘ a demagogickými poplašnými zvoláními o tom, že sem míří ‚hordy nadržených černochů‘,“ zdůrazňuje někdejší občanský aktivista.

Celé vyjádření najdete zde

To podle autora nemění nic na tom, že žijeme v nelehké době, kdy musíme sledovat zvěrstva Islámského státu, sílící propagandu Ruska, jež zpochybňuje legitimitu svých západních sousedů, ale také krizi Řecka, kterou je třeba řešit. Nejsou to snadné úkoly, ale podle Hollana je rozhodně nevyřešíme, když budeme tvrdit, že každý uprchlík je automaticky také teroristou. To není pravda a je to nepřijatelné používání principu kolektivní viny. O všech zmíněných problémech je třeba diskutovat, nikoli je odbývat nesmyslnými frázemi.

„Budu rád, když Brno opět prokáže, že je připraveno nejen k dialogu o rozumné integraci uprchlíků, ale i začleňování již dnes vyloučených obyvatel, když zkrátka dokážeme ke každému jedinci přistupovat stejně, bez zatížení předsudky,“ uzavírá politik.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zánik NATO a drastický plán EU. Vondra u Moravce říkal takové věci, že se Metnar nestíhal bránit. A pak si přisadil generál Pavel

15:33 Zánik NATO a drastický plán EU. Vondra u Moravce říkal takové věci, že se Metnar nestíhal bránit. A pak si přisadil generál Pavel

V druhé polovině nedělních Otázek Václava Moravce České televize se sešli ministr obrany za hnutí AN…