Chlapec z Břeclavi se omlouvá: Mám mezi Romy kamarády

25.05.2012 23:18

Chlapec, který se v dubnu v Břeclavi zranil při nevydařeném gymnastickém kousku a poté si vymyslel příhodu o napadení skupinou Romů, se v pátek v rozhovoru pro televizi Nova všem Romům omluvil. Křivé obvinění z něj podle jeho slov slov vypadlo v provtním šoku a pak už bylo pozdě to zastavit.

Chlapec z Břeclavi se omlouvá: Mám mezi Romy kamarády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Skandující posílali Romy povětšinou hlavně do práce
reklama

"Řekl jsem to v šoku, bylo to jediné, co mě napadlo. Mohl jsem to přiznat dřív, ale najednou kolem toho byla spousta novinářů a moc veliký hluk. Bál jsem se to zastavit, aby se to neobrátilo proti mně," řekl v rozhovoru chlapec.

Kéž by šlo vrátit čas

V nemocnici prý skoro nespal a o celé události přemýšlel. Mezi Romy má, jak řekl, také kamarády. "Strašně moc bych se chtěl omluvit všem Romům a všem lidem, co byli na pochodu. Kdyby šel vrátit čas, tak bych ho vrátil a řekl bych hned na začátku pravdu," uvedl.

Za křivé obvinění se už omluvila chlapcova matka, synův čin označila za klukovinu. Chlapcovou lží se bude zabývat Nejvyšší státní zastupitelství, které prověří, jestli tak hoch neporušil zákon. Romská sdružení v otevřeném dopise adresovaném premiérovi Petru Nečasovi a celé vládě žádají vznik zákona, který by umožnil trestně stíhat původce smyšlených případů namířených proti Romům.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

18:43 Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

REPORTÁŽ „Vůbec neberu Číně ten obrovitý pokrok. To byl největší ekonomický pokrok v historii lidstv…