Chovanec chce u nehody vozu policie počkat na výsledky šetření

31.05.2017 6:16

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) i policejní prezident Tomáš Tuhý chtějí v případu nehody policejního vozu BMW za čtyři miliony korun počkat na výsledky prošetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Dnes to řekli novinářům. Při nehodě v pondělí večer se vážně zranil policejní řidič a také zástupce šéfa protokolu Pražského hradu Vladimír Kruliš.

Chovanec chce u nehody vozu policie počkat na výsledky šetření
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec
reklama

Tuhý i Chovanec se dnes shodli na tom, že je třeba vyčkat závěrů inspekce, která si případ přebrala. "V tuto chvíli mohu potvrdit, že celý incident vyšetřuje GIBS a samozřejmě si počkáme na ty výsledky," řekl Tuhý. Chovanec dodal, že k prošetřování byla přizvána i Policie ČR. "Není důvod cokoliv tajit a myslím si, že není potřeba o čemkoliv spekulovat. Je potřeba počkat na šetření, které na konci řekne, jak to přesně bylo," řekl Chovanec.

Mluvčí GIBS Radka Sandorová potvrdila, že inspekce od policie obdržela spisový materiál k havárii, bližší informace podle svých slov zveřejnit nemůže. Příčinou havárie byly podle jihomoravské policie náhlé zdravotní potíže řidiče. Nehoda se stala při představení techniky složek Integrovaného záchranného systému (IZS).

Vůz, který policie převzala k testování v první polovině května, měl sloužit především na dálnicích proti silničním pirátům. Jezdil především po jižní Moravě. Jde o hybrid, vypůjčený od firmy Invelt, který umí jezdit i na elektřinu. Policie má auto zapůjčené na šest měsíců, nebo do ujetí 20.000 kilometrů, podle toho, co nastane dřív. Na dotaz, zda policisté dostanou totožný náhradní vůz, nebo budou čekat na opravu poškozeného, mluvčí firmy Invelt neodpověděla.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svinstvo. Velé svinstvo. Hnus. Fendrych z Karlína se rozzuřil na muže, odsouzeného za psaní na Facebooku

20:20 Svinstvo. Velé svinstvo. Hnus. Fendrych z Karlína se rozzuřil na muže, odsouzeného za psaní na Facebooku

Komentátor Martin Fendrych se na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, že některé věci se opravdu po…