Chovanec nemá signál, že by ho Zeman nejmenoval ministrem

22.01.2014 16:59

Dosavadní plzeňský hejtman Milan Chovanec (ČSSD) nemá signál, že by ho prezident Miloš Zeman nejmenoval ministrem vnitra. Pochybnostem hlavy státu o jeho studiu na plzeňské právnické fakultě prý věnovali jen pět minut. Více se věnovali například situaci v České poště. Chovanec to řekl novinářům ve středu po schůzce s prezidentem.

Chovanec nemá signál, že by ho Zeman nejmenoval ministrem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Chovanec
reklama

„Nemám signál, že by mne prezident nejmenoval," uvedl Chovanec s tím, že tento krok by Zeman mohl provést pravděpodobně ve středu 29. ledna nebo později.

Zeman prostuduje potvrzení o studiu od Chovance

Hejtman uvedl, že prezidentovi přinesl doklady dosvědčující řádnost svého studia na plzeňských právech. Prezident je podle Chovance převzal s tím, že je prostuduje.

Zeman před dvěma týdny tlumočil výhrady k adeptovi na ministra, který během devíti měsíců získal titul na fakultě, kterou v minulosti otřásal skandál s „rychlostudenty". Chovanec k tomu uvedl, že bakalářský titul získal v souladu s předpisy, což současné vedení Západočeské univerzity potvrdilo.

Chovanec využil pozvání také k prohlídce Pražského hradu

Chovanec strávil na Hradě téměř dvě hodiny, tedy dvojnásobek času oproti další kandidátům na ministry. Všechen čas ale nebyl se Zemanem, řekl. Pozvání do prezidentského sídla prý využil k prohlídce hradních prostor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…