Chovanec vypráví: Cítil jsem se podobně jako feťák. Málem jsem umřel, ale smířen

19.04.2014 6:33

Ministr vnitra Milan Chovanec v rozhovoru pro sobotní MF Dnes popsal, jak prošel operacemi, při nichž měl pocit, že umírá. Napřed z toho měl panický strach, ale pak prý přišlo smíření. Ministr Chovanec málem vykrvácel do břicha po plastické operaci, ale sám z toho nikoho konkrétního neviní. Viděl už pověstné „světlo na konci tunelu"?

Chovanec vypráví: Cítil jsem se podobně jako feťák. Málem jsem umřel, ale smířen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Chovanec

„Tlak jsem měl 80 na 37, to už jsem měl jednoznačný pocit, že je konec, že umírám. Ale neviděl jsem ani tunel ani světlo, jak se říká,“ popisuje své pocity ministr a místopředseda ČSSD. „V první fázi přišla strašná panika ze smrti. Pak následovalo velké zklidnění, jakési smíření. A nakonec jsem měl chviličku pocit, že vlastně nepotřebuju tělo k životu. Nevím, zda to byla nějaká předsmrtná mdloba,“ pokračuje.

Byl jsem jako feťák s abstinenčními přiznaky, popisuje Chovanec

Jak se podařilo ministrovi nabrat až 180 kilogramů? Standardním způsobem, ráno nesnídal, málo obědval a nejvíc jídla snědl večer mezi 9 a 11. A ránu mu bývalo zle. V předvolební kampani pro krajské volby 2012 se prý cítil velmi unavený, tak ve svých dvaačtyřiceti zašel k lékařům a ti ho varovali, že mu zbývá jen pár let života, pokud nezmění svůj životní styl. „Vrátil jsem se domů, uviděl syna a řekl si, že mě ještě potřebuje,“ popisuje ministr důvod, který ho dovedl k razantní dietě. Dnes se snaží žít zdravě a nabádá k tomu i své vládní kolegy.

První dva měsíce se prý cítil jako feťák, tělo se dožadovalo jídla, na které bývalo zvyklé, ale po dvou měsících to prý bylo o moc lepší. Dnes má tlak zase normální, snaží se sportovat a hlídá se jako doktor. Problémy přinesla až plastická operace břicha, kde mu doktoři odstranili přebytečnou kůži z břicha, a nastaly komplikace. Z nich ale nikoho neviní.

Po operaci krvácel do břicha, tam mu vyteklo asi 3,5 litru krve, ale doktorům i sestřičkám je vděčný za to, jak o něj pečovali.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kapři, vypusťte si rybník! Francie chce, aby cena ropy šla dolů, těžaři mají trestat Rusko

10:33 Kapři, vypusťte si rybník! Francie chce, aby cena ropy šla dolů, těžaři mají trestat Rusko

Velkým problémem sankcí, které byly a budou uvaleny na Rusko v důsledku jeho agrese na Ukrajině, je …