Chovejte se transparentně! Piráti se obrátili na ČT

01.10.2016 16:05

Piráti mají podle všeho dost toho, že se často nedostávají před kamery České televize v předvolebních debatách a hodlají s tím něco udělat. Vyzvali Českou televizi, aby se chovala čitelněji.

Chovejte se transparentně! Piráti se obrátili na ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled ze Žižkovské věže na sídlo České televize na Kavčích horách

„Česká televize dosud tyto informace zveřejňovala přibližně měsíc před volbami. V této době ale již naplno běžel průzkum veřejného mínění, který o účasti v debatě rozhodoval. Transparentní pravidla ČT by přitom měla být jasně dána předem, nikoliv až během sběru klíčových dat. Tak, aby se vyloučila i hypotetická možnost dodatečného zvýhodnění či znevýhodnění jakýchkoliv politických stran. Výzva se může jevit jako předčasná. Pravidla pro předvolební debaty by ale měla být jasně stanovena ještě před zahájením rozhodujícího volebního výzkumu a ideálně už v době, kdy politické strany zahajují svou předvolební kampaň,“ apeluje na veřejnoprávní televizi pražský zastupitel Jakub Michálek (Piráti).  

Celou zprávu naleznete zde

Po České televizi chtějí, aby prostor v předvolebních debatách dostaly ty strany, které dosáhnou alespoň 4 procent volebního potenciálu. Volební potenciál zahrnuje i voliče, kteří zvažují volbu dvou až tří stran. Hlas jednoho voliče se tak v rámci volebním potenciálu přičte všem třem stranám, neboť není jisté, komu nakonec volič svůj hlas dá.

Michálek upozornil také na skutečnost, že Piráti jsou čas od času zváni do pořadu Politické spektrum, kde se mohou vyjadřovat např. k působení prezidenta republiky; proč by tedy neměli dostat prostor i v předvolebních debatách a představit voličům svá ústřední témata, jako je otevřenost státní správy a svobodný přístup k informacím.   

Účast v debatách považuje Michálek za zásadní, protože voliči debaty sledují a přikládají jim nemalou váhu, pokud ještě nejsou pevně rozhodnuti, komu dají svůj hlas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …