Otevřeně se ale nikdo další nehlásí. Pravděpodobně za to může tlak Nečase, který hrozí, že v případě pádu vlády skončí sněmovna. "Myslím si, že strach z předčasných voleb řadu lidí odradil od toho, připojit se k nespokojeným kolegům," řekl HN šéf rozpočtového výboru Pavel Suchánek.
Proti svým politickým rivalům se ale Nečas rozhodl bojovat. Kromě argumentů si připravil i další zbraň - vnitrostranický průzkum. Jeho výsledky těžko zvrátí názory zkušených politiků, nováčky by ale mohlo přesvědčit, že rebelie by mohla ODS poškodit v podzimních volbách.
Cíl rebelujících poslanců je jednoznačný - vyměnit předsedu. Proti Nečasovi vystoupí "klausovci", jak skupinu nespokojených politiků deník označil, jedině tehdy, až padne vláda a Nečas nebude premiérem. Ke svému plánu tedy potřebují, aby skupina kolem Tluchoře vydržela v rebelii a ani na konci října nepodpořila vládní daňový balíček, čímž by vládu shodili.
Premiér má několik výhod

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr