„Varujeme tímto před postupem sílící ruské diktatury směrem do Evropy. Navzdory prohlášení ruské strany o oprávněnosti humanitární pomoci Rusům žijícím na Krymu a na východní Ukrajině je jasné, že vstup vojsk na území cizího státu není pomoc, ale agrese," vysvětlili organizátoři. „Historie se opakuje a my cítíme povinnost na to upozornit. Janukovyčovo pozvání si nezadá se zvacím dopisem Vasila Biľaka a jiných darebáků, kteří v roce 1968 vyzvali vedení Sovětského svazu, aby u nás zabránilo `kontrarevoluci`," uvedl Ondřej Matyáš z občanského sdružení Dekomunizace.
Liberec si v roce 1968 zažil své. „Bylo to tady husté. Devět mrtvých, spousta raněných," upozornil ParlamentníListy.cz liberecký knihkupec a spoluorganizátor svérázného protestu Martin Fryč. Vyjádřil se i k argumentu případného referenda obyvatel Krymu o připojení k Rusku. „Svobodné referendum to nebude, protože svoboda a demokracie není v Rusku, natožpak na Krymu za pomocí kalašnikovů," domnívá se. „Na Krymu je Rusů 58 procent. Po začátku invaze jich podepsalo dopis Putinovi 130 tisíc, což ani zdaleka nejsou všichni. Akorát teď už se určitě bojí," uvedl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Oldřich Szaban