Chtěla se rozejít s žadatelem o azyl a takto strašně dopadla

31.08.2016 11:35

Rakouský deník Krone Zeitung informuje o dalším ze série kriminálních činů, za kterou nesou odpovědnost žadatelé o azyl ze zemí „třetího světa“. Tentokrát to odnesla rumunská žena, která byla brutálně bita a zneužívána alžírským žadatelem o azyl.

Chtěla se rozejít s žadatelem o azyl a takto strašně dopadla
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V calaiské džungli

Osmadvacetiletá Rumunka chodila s o šest let mladším žadatelem o azyl z Alžíru nějaký čas, ale poté se s ním rozhodla rozejít. To však muslimský mladík nepřenesl přes srdce a jeho reakce byla skutečně opovrženíhodná. Svoji nebohou expřítelkyni brutálně bil a zneužíval, aby se jí pomstil za rozchod. Při útoku utrpěla žena hluboké rány na hlavně, krku, nohách i rukách. Některé z nich musely být sešity v nemocnici.

V amoku jí Alžířan také ostříhal vlasy, a když ležela bezmocně na zemi, stál jí na ruce celou svojí vahou, až jí zpřetrhal šlachy. Rumunka utrpěla tak vážná zranění čelisti, že do dnešního dne nemůže normálně přijímat potravu. Náklady na její léčbu v General Hospital vystoupaly až do výše 11 270 eur. Oběť Alžířanova bezuzdného řádění však bohužel nebyla pojištěna. „Moje klientka bohužel nebude schopna náklady na léčbu uhradit,“ cituje Krone advokáta oběti Andrease Strobla. 

Celý text v němčině je ZDE.

Strobl, který se celého případu dle svých slov ujal zadarmo, má jasno, kdo by měl peníze nemocnici uhradit. „Alžírský žadatel o azyl je však s největší pravděpodobností bez peněz. Je poměrně beznadějné se snažit z něj peníze dostat,“ uvedl Strobl. Společně se svojí klientkou se nyní snaží horečnatě získat sumu, jež je nad její možnosti. Určitou pomoc získali od organizací, které pomáhají obětem násilných trestných činů.

Vzhledem k agresivitě některých žadatelů o azyl ze zemí Blízkého východu a Afriky však může mladá žena z Rumunska hovořit ještě o štěstí, že rovnou nepřišla o život. Před několika týdny zaplatil za svoji důvěřivost třicetiletý Srb, kterého obzvlášť brutálním způsobem sprovodili ze světa dva syrští žadatelé o azyl, které si pozval k sobě domů. Po příchodu do jeho bytu se na něj vrhli, bili jej a nakonec jej uškrtili. Poté jej vhodili do vany s vodou a ukradli mu oblečení i peníze.

Před třemi týdny internetový server The Local informoval o rostoucí kriminalitě žadatelů o azyl v Rakousku. Ve většině případů se jedná o sexuální násilí a drobné krádeže. Výjimkou však bohužel nejsou ani vraždy, případně „jen“ pokusy o vraždu. V Korutanech byl například zadržen devětadvacetiletý žadatel o azyl z Afghánistánu, který ohrožoval nožem svoji přítelkyni. Žena se z jeho pohledu provinila tím, že nedokázala utišit pláč malého syna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce

12:45 Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce

Server Blesk.cz již po osmnácté odvysílal pořad S prezidentem v Lánech. Zeman rozehrál svůj tradiční…