Chybí mi jeho plachý úsměv, idealismus a bojovnost. Karel Schwarzenberg si o narozeninách vzpomněl na Václava Havla a vyzval národ, ať se zamyslí

06.10.2017 12:17 | Zprávy

5. října by první český prezident Václav Havel oslavil 81. narozeniny. Při té příležitosti na Havla zavzpomínal čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Havel mu prý chybí jako přítel, ale také jako idealista, který dokázal jasně pojmenovat věci a říci, co je a co není důležité.

Chybí mi jeho plachý úsměv, idealismus a bojovnost. Karel  Schwarzenberg si o narozeninách vzpomněl na Václava Havla a vyzval národ, ať se zamyslí
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V rámci "Expedice neuhneme 2017" představovala TOP 09 svůj volební program v Únětickém pivovaru. Zúčastnili se čestný předseda Karel Schwarzenberg, místopředsedkyně Markéta Pekarová Adamová a poslanec Martin Plíšek

Karel Schwarzenberg na sociální síti Facebook zavzpomínal na Václava Havla. Když ho viděl na poslední oslavě narozenin v roce 2011, věděl, že je Havel velmi nemocný. Schwarzenberg na něj ale vzpomíná jako na přítele, který mu schází. Vzpomíná na něj ale také jako na politika-idealistu, který se nebál říci, že nemá smysl v Česku vést „jalové debaty“.

„Chybí mi i jako bývalý prezident, který se vždy uměl ozvat a připomenout nám, čemu bychom se měli věnovat, co je podstatné a co je v české politice jalové. Chybí mi ale především jako člověk a přítel. Chybí mi jeho plachý úsměv, jeho smysl pro humor a jeho, i během těžké nemoci, neutuchající idealismus a bojovnost,“ napsal Schwarzneberg na sociální síti Facebook.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru

18:40 „Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru

Interní průzkum Ministerstva vnitra, z něhož citoval novinář Jakub Zelenka, odkrývá pro současnou vl…