Cikrt proti Okamurovi. Takto je to prý s hrozbou nákazy od imigrantů

19.08.2015 18:10

Současná vlna uprchlíků sice přináší jistá zdravotní rizika, v Česku se ale nemusíme bát. Jsme totiž zemí s vysokým hygienickým standardem a represivním pojetím ochrany veřejného zdraví. Ta byla řadu let terčem kritiky, nyní je ale naší výhodou. To tvrdí bývalý mluvčí ministra zdravotnictví Tomáš Cikrt v článku, který napsal pro časopis Týden a který publikoval na svém webu Zdravotnický deník. Cikrt tak reagoval na údajnou videonahrávku poslance Tomia Okamury (SPD), který v ní prý českou veřejnost varoval před obrnou, tuberkulózou a dalšími nakažlivými chorobami, které by k nám mohla vlna migrantů přinést.

Cikrt proti Okamurovi. Takto je to prý s hrozbou nákazy od imigrantů
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tomáš Cikrt
reklama

Abychom zůstali ze zdravotního hlediska relativně bezpečnou zemí, musíme podle Cikrta udržet vysokou míru proočkovanosti populace. „Která je soustavně pod palbou pomatených odpůrců vakcinace,“ podotkl poněkud jedovatě.

  • Celý text Tomáše Cikrta je ZDE

Přiznal, že v roce 2013 bylo skutečně Světovou zdravotnickou organizací (WHO) potvrzeno 10 případů dětí syrských běženců, které onemocněly obrnou s již akutními projevy ochrnutí. „Pan Okamura ale asi neví, co se dělo dále. Pod patronací WHO bylo napříč zeměmi Středního východu naočkováno 27 milionů dětí. V Sýrii se očkovalo ve všech oblastech bez ohledu na to, zda byly pod kontrolou vládních jednotek, rebelů nebo džihádistů. Už rok nebyl v této zemi zaznamenán jediný případ obrny,“ uvedl Cikrt.

Závěrem upozornil, že vláda musí veřejnosti více vysvětlovat, že zdravotní rizika od běženců jsou nízká. Lidem by se také mělo říkat, co vláda konkrétně dělá, aby to tak nadále zůstalo. „Utajování a přehlížení obav lidí jen uvolní prostor pro cirkus pana Okamury a jemu podobných. A jim v patách kráčí nenávist,“ varoval Cikrt závěrem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Fakáč“ Zahradilovi. Pavel Novotný tahá ven špínu z ODS. Padla jména: Černochová, Benda... Prý panuje strach

6:16 „Fakáč“ Zahradilovi. Pavel Novotný tahá ven špínu z ODS. Padla jména: Černochová, Benda... Prý panuje strach

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) přijal pozvání na 59. rozhovor ze Šalamounky vysílaný na fac…