Číňanů sem jezdí stále víc. Trend je prý příznivý

28.03.2016 16:16

V loňském roce navštívilo Českou republiku 285 tisíc čínských turistů, kteří zde zároveň utratí nejvíce peněz, a to ze zemí vyjma EU. V ČT24 to v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze řekla Kateřina Petříčková, výkonná ředitelka Asociace cestovních agentur a kanceláří.

Číňanů sem jezdí stále víc. Trend je prý příznivý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vítání čínského prezidenta Si Ťin-pchinga čínskými krajany

„Oproti předchozímu roku došlo k nárůstu počtu turistů zhruba o 30 %. Trend je pro Českou republiku velmi příznivý,“ uvedla Petříčková. Zároveň podotkla, že Čína je rovněž zajímavá i pro české turisty, kteří míří v hojném počtu do této východoasijské země. „Napomáhá tomu i přímá linka Praha – Peking,“ dodala.

„Rozhodně nepovažujeme Čínu jakkoliv za nebezpečnou pro turisty,“ ubezpečila Petříčková. A zároveň uvedla, jaké podmínky turisté musí v Číně respektovat. „Turisté vědí, co mohou a co nemohou fotografovat, jak přistupovat k symbolům Číny. Kamkoliv cestujeme, musíme brát v potaz národní symboliku,“ řekla. 

O tom, zda čeští turisté komunikují v Číně s rezidenty o lidských právech, nevěděla. „České skupiny v Číně jsou zpravidla doprovázeny čínským průvodcem. Naši turisté se tak setkají s tou čínskou stranou, ale ne se samosprávou či s místními úřady," sdělila. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

22:08 Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

REPORTÁŽ Před srbským velvyslanectvím se připomínalo již devatenácté výročí událostí, které značně r…