Čistka v dozorčích radách. Pražská TOP 09 vymetá městské firmy

28.05.2013 20:34

Pražští radní navrhli odvolat z dozorčích rad firem s městským podílem další členy ODS. Z dozorčí rady Pražských služeb starostu Prahy 4 Pavla Caldra a místostarostu Prahy 13 Davida Zeleného, z Pražské plynárenské Holding zastupitele Prahy 3 Pavla Sladkovského a z Kolektorů Praha Radima Broučka. Novinářům to dnes řekl zastupující primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Již v pátek odvolali zástupce ODS z dozorčích rad dopravního podniku a Obecního domu.

Čistka v dozorčích radách. Pražská TOP 09 vymetá městské firmy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hudeček
reklama

Změny ve vedení společností s městským podílem radní za TOP 09 zatím pouze doporučili valným hromadám v Pražské plynárenské Holding a Pražských službách, ale provedli je již ve společnosti Kolektory Praha, jejichž je Praha stoprocentním vlastníkem, a rada města tak jejich valnou hromadou a může o odvolání rozhodnout okamžitě.

Zástupci ODS v Pražské plynárenské Holding a Pražských službách mají ve funkcích skončit na červnovém jednání valných hromad, řekl Hudeček. Personální změny jsou podle něj pokračováním dohody s bývalým primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS). "Byla to dohoda k očištění dozorčích rad od starých kádrů," dodal.

Z Kolektorů radní odvolali Broučka (ODS) z funkce v dozorčí radě i z toho důvodu, že z ní již odstoupil starosta Prahy 15 Pavel Klega (ODS), a v dozorčí radě tak byl sudý počet členů, uvedl Hudeček. "Všichni odvolaní členové jsou nominanti ODS," upřesnil.

Radní TOP 09 odvolali již v pátek z dozorčí rady dopravního podniku starostu Prahy 13 a poslance Davida Vodrážku (ODS) a exnáměstka Josefa Noska (ODS) a z postu předsedy dozorčí rady Obecního domu místostarostu Prahy 13 Petra Zemana.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

19:05 Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

Ivana Gottová, manželka legendárního zpěváka Karla Gotta (†80), napsala na sociální síť poděkování v…