Člen Svobodných ohromil. Snímky dokazující ruskou invazi prý nepořídilo NATO

30.08.2014 17:02

Členu Strany svobodných občanů Pavlu Strunzovi se dostala do rukou pětice satelitních snímků, kterými NATO dokazuje čtvrteční „vpád“ ruských vojáků na ukrajinské území. Při jejich zkoumání došel k závěru, že zpravodajské služby odvedly v tomto případě bídnou práci a argumentace Severoatlantické aliance tak stojí na hliněných nohách. NATO by se podle něj mělo vzpamatovat a začít dodávat pořádné důkazy.

Člen Svobodných ohromil. Snímky dokazující ruskou invazi prý nepořídilo NATO
Foto: www.nato.int
Popisek: Vojáci NATO

Za velice sporný považuje Strunz již původ snímků. Ty totiž nepořídilo NATO, ale privátní firma Digital Globe. NATO se v komuniké sice vehementně distancuje od digitální úpravy snímků, nicméně podle Strunze si nemůžou být jisti, zda je neupravila sama firma ještě před tím, než je předala Severoatlantické alianci.

Nejzávažnějším prohřeškem, kvůli kterému stojí alianční argumentace na hliněných nohách, je však podle Strunze doba pořízení snímků. Žádný z pěti zveřejněných „důkazů“ totiž nepochází z dvacátého osmého srpna, kdy mělo dojít k „vpádu“ ruských vojsk na Ukrajinu.

  • Celý text k přečtení ZDE.

Bídná zpravodajská práce „nejmocnější aliance světa“ pak dává ruskému ministrovi zahraničí Lavrovovi šanci popřít přítomnost ruských vojáků na Ukrajině a označit satelitní snímky za „počítačové hry“. „Když vidím tu bídu snímků z NATO (tedy přesněji snímků, které NATO získalo od privátní firmy Digital Globe), pak je mi jasné, že Lavrovovu prohlášení je těžké oponovat,“ konstatuje Strunz.

NATO by se mělo vzpamatovat

„Pokud se NATO nevzpamatuje a nezačne dodávat pořádné důkazy, tak se značná část důvěry v něj rozplyne. Nebo na to zpravodajství NATO nemá? Pánové z NATO by si to měli uvědomit a příští týden na vrcholném summitu NATO by se svou důvěryhodností měli začít konečně něco dělat,“ uzavírá člen Strany svobodných občanů. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bidenovy odpovědi nedávaly smysl. Novinář žil v USA a srovnává. To Trump...

6:16 Bidenovy odpovědi nedávaly smysl. Novinář žil v USA a srovnává. To Trump...

Hostem pořadu Prostor X byl novinář a podle svých slov podporovatel Donalda Trumpa Michael Durčák, k…