Členové ČSSD z Dejvic a Bubenče se vyslovili většinově pro vstup do vlády s ANO

21.05.2018 21:37

Sociální demokraté z Prahy – Dejvic a Bubenče – se vyslovili poměrně výraznou většinou pro vstup ČSSD do vlády s hnutím ANO. Vnitrostranického referenda se tam dnes zúčastnily zhruba čtyři pětiny místních straníků, řekl novinářům předseda místní organizace Štěpán Stupčuk. Podle informací ČTK místní organizace ČSSD zahrnující Dejvice a Bubeneč byla jedna z prvních, v níž se hlasování uskutečnilo.

Členové ČSSD z Dejvic a Bubenče se vyslovili většinově pro vstup do vlády s ANO
Foto: archiv
Popisek: Štěpán Stupčuk (ČSSD)
reklama

Ze 46 místních sociálních demokratů jich přišlo k referendu 37. Z nich 29 hlasovalo pro vstup ČSSD do vlády s ANO, proti jich bylo osm, oznámil Stupčuk. „Jsem velice potěšen vysokou účastí, takto vyjádřený názor řadových členů má obrovskou legitimitu,“ uvedl.

Stupčuk soudí, že pražští sociální demokraté budou vládní spolupráci s ANO premiéra v demisi Andreje Babiše spíše nakloněni. Může podle Stupčuka zapůsobit to, že kandidát ČSSD na ministra zahraničí Miroslav Poche je z Prahy. Naprostá většina členů v místní organizaci se vyslovila kladně s vnitřní výhradou toho, že personální návrhy předsedy ČSSD Jana Hamáčka budou akceptovány, dodal.

Naopak předseda pražské ČSSD Petr Pavlík si nemyslí, že Pocheho jméno hraje v rozhodování nějakou podstatnou roli, připouští ale, že řada pražských sociální demokratů může přihlédnout k tomu, že Praha by měla ve vládě zastoupení. Uvedl, že Poche je neprávem démonizován, jde podle něho o kompetentního kandidáta. Prezident Miloš Zeman s jeho nominací nesouhlasí.

Pavlík se domnívá, že politika „Antibabiš“, kterou ČSSD podle něho dlouhodobě vedla, byla chybou. „U našich voličů nám to škodilo,“ řekl novinářům. ČSSD má nyní podle Pavlíka šanci prosazovat svůj program ve vládě i při nízkém volebním výsledku v loňských sněmovních volbách.

Hlasování o vstupu do vlády se bude konat ode dneška do 14. června na schůzích téměř 1 100 místních organizací strany. Celkové výsledky budou oznámeny o den později.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stížnost na vystupování Wollnera. „Ten archivář Šustek“, kterého zesměšňoval, píše Radě ČT

17:45 Stížnost na vystupování Wollnera. „Ten archivář Šustek“, kterého zesměšňoval, píše Radě ČT

Srpnové šestihodinové zasedání Rady České televize, na kterém se rozebírala činnost Reportérů ČT, mů…