Co bude s Kocourkem? Setká se s Nečasem, pak vystoupí na tiskovce

9. 11. 2011 8:22

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek se dnes sejde s premiérem Petrem Nečasem (oba ODS), aby mu vysvětlil původ peněz své rodiny. Pak by mělo být jasno o tom, zda se Kocourek v kabinetu udrží. Ministr by se měl ke kauze vyjádřit na tiskové konferenci. Kocourkova matka podle médií obchodovala prostřednictvím investiční společností Key Investments s cennými papíry za více než 16 milionů korun. Okolnosti obchodů začala v pondělí zkoumat protikorupční policie.

Co bude s Kocourkem? Setká se s Nečasem, pak vystoupí na tiskovce
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Exministr Martin Kocourek
reklama

Kocourková ani její syn zatím původ peněz nevysvětlili. Ministr nejdříve uvedl, že případ komentovat nehodlá. Po konzultaci s matkou nakonec řekl, že jde o "účelové informace zkrachovalé investiční firmy". 

Z dokumentů zveřejněných v páteční Mladé frontě Dnes vyplývá, že matka nynějšího ministra uzavřela smlouvu s Key Investments 3. března 2008. O týden později se na jejím účtu objevily dluhopisy v hodnotě 16 milionů korun. Byly to neveřejně obchodovatelné cenné papíry, do nichž investovala peníze klientů výhradně Key Investments. Pokyn k prodeji dala Kocourková za tři měsíce. Za další měsíc pak přišla hotovost 16,14 milionu korun na její účet. 

Kocourek by měl podle grémia ODS kauzu vysvětlit do konce týdne. Koaliční partneři ODS - TOP 09 a VV - zastávají názor, že věc spadá do kompetencí premiéra. Ministr by podle nich nicméně měl kauzu vysvětlit co nejdříve. Vysvětlení v řádu hodin požaduje opozice, ministrovo váhání s odpověďmi kritizují i protikorupční organizace.


Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pas, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Apolena Rychlíková a mladý pravičák u jednoho mikrofonu. A začalo něco, co nemá obdoby...

19:46 Apolena Rychlíková a mladý pravičák u jednoho mikrofonu. A začalo něco, co nemá obdoby...

V podcastu Insider na webu Info.cz byli hosty Michal Durčák a Apolena Rychlíková. Oba, ač každý z ji…