Co dělá EU proti invazi z Afriky? Europoslanec Mach nabídl jasnou odpověď

26.11.2016 16:55

Z PROFILŮ Europoslanec Petr Mach odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Prozradil kdy začne Evropskou unii chválit a poradil jednotlivým státům EU, jak se vypořádat s uprchlickou krizí.

Co dělá EU proti invazi z Afriky? Europoslanec Mach nabídl jasnou odpověď
Foto: Vít Hassan
Popisek: Předseda Strany svobodných občanů Petr Mach na Václavském náměstí při oslavách 28. října

Čtenář vystupující pod přezdívkou El líz se europoslance a předsedy Svobodných Petra Macha ptal, zda EU konečně něco dělá proti invazi z Afriky. Čtenář touto optikou vnímá uprchlickou krizi.

„Řeší EU nějak invazi do Evropy, nebo opět jen přihlíží jako v loňském roce? Nejde se věčně vymlouvat na chudé poměry v Africe popř. na změnu klimatu, když příčina je jasná, při populační explozi, kterou Afrika zažívá, i díky naší humanit. činnosti můžeme čekat víc a víc lidí. Nemůžeme za hladové somálské děti, čím více jich budeme sponzorovat, tím více jich bude. Řekněme na rovinu, máme pak vůbec nějakou šanci na přežití?“ ptal se občan.

Německo sice přijalo velké množství uprchlíků, jenže v Africe se prý obdobný počet dětí narodí za týden, takže přijímání uprchlíků podle tazatele nic neřeší. Přijímání dalších a dalších migrantů údajně jen ohrožuje vyspělejší státy. Ty tak budou muset situaci dříve či později řešit.  

Mach k dotazu a poznámkám odvětil následující. „Obávám se, že EU nadále tuto záležitost naprosto nezvládá. Já jsem nadále proti tomu, aby bohaté země (např. Německo) lákaly migranty na štědré dávky, když se pak navíc snaží starost o ně hodit na bedra všech ostatních pomocí přerozdělovacích kvót. Kdo chce Afričanům pomáhat, může jim všelijak pomáhat přímo v Africe. Lákat je do Evropy je hloupost. EU místo aby pomáhala členským státům hlídat hranice, loví migranty přímo u libyjských břehů a vozí je do Evropy. Česká republika se tohoto nesmí účastnit. Nesouhlasím ale s žádnou podporou porodnosti. Všelijaké dávky vedou obvykle k růstu porodnosti právě u lidí, kteří spíš nepracují. Bohatě by stačilo snížit daně lidem, kteří pracují,“ shrnul.

Dalšímu z tazatelů prozradil, jakou budoucnost by Česku přál nejvíc. „Já osobně bych byl pro vstup do EFTA – organizace, která je založená čistě na volném obchodu. Organizace, která nepotřebuje vysávat ze svých členů obří členské příspěvky, aby je pak nesmyslně přerozdělovala vybraným zemím formou nefér dotací… Organizace, která nepotřebuje regulovat životy lidí ve svých členských zemích. Mimochodem – pokud by na podobném principu fungovala EU (ale opravdu čistě na principu volného pohybu služeb, zboží, kapitálu a lidí, bez byrokracie, regulací a nesmyslných dotací jen pro někoho vyvoleného), budu první, kdo bude hlasitě chválit a obhajovat EU a prosazovat setrvání naší země v ní,“ konstatoval.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

20:46 „Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

Super zpráva. Tak okomentoval lídr krajských voleb a nynější náměstek hejtmana Moravskoslezského kra…