Co dělat, když ztratíte práci? Pořad o financích radí příklady ze života

01.04.2012 17:25 | Zprávy

Co dělat, když přijdeme o práci? Tento strach a otázka obchází městy i vesnicemi. Není už místo v zemi, kde by se lidé nebáli o práci. Ani Praha už není místem, kde práci najde opravdu každý.

Co dělat, když ztratíte práci? Pořad o financích radí příklady ze života
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

Ten, co chce pracovat třeba v jiném oboru a za podstatně méně peněz, ten většinou práci najde. Ideální je, když není vysokoškolák po škole, nebo žena kolem padesátky. Takže shrnuto - práce sice je, ale jak pro koho. Nerozumíte? Dívejte se v neděli v podvečer v pořadu Suma Sumárum, který má za cíl zvyšování finanční gramotnosti, na příběhy Lukáše a Jardy, ale také podnikatelky Hanky, jak hledali, nebo stále ještě hledají práci.

Učit se. Učit se

Tento výrok známe všichni velmi dobře. A kdo ho řekl, víme také. Možná to byla jediná pravdivá věta člověka, o kterém nás ve škole učili snad v každém předmětu. V tom měl Lenin jistě pravdu, že člověk vzdělaný a lačný po vědomostech, bude pro společnost zajímavější, než někdo, kdo jen líně sedí za pecí a nedělá nic.

Každý rodič vidí své dítě jako génia, kdo řekne, že to tak není, lže. Proto jsme všichni slýchávali doma, uč se, budeš se mít líp. Najdeš si dobrou práci, bude o tebe zájem rozhodně větší, než o člověka, který na sobě nepracuje...

Chyba lávky

Lukáš je mladý muž, který to v životě neměl zrovna lehké. Maminka ovdověla a o dva kluky se musela starat sama. Lukáš, který pochází z Ústí nad Labem, ale maminku nenechal v nejistotě a spolu s bratrem i jako velmi mladí kluci pomáhali, jak mohli. Také tím, že studovali a dělali jí radost, že už brzy budou na vlastních nohou a tím jí nejvíce pomohou...., když budou samostatní.

„Věděl jsem, že chci studovat ekologii, vyrůstal jsem na sídlišti v Ústí, ve městě, které dýchalo vzduch, který by se dal krájet. Už jako malého mě vše, co se týkalo kultivace krajiny, revitalizace míst zajímalo a bavilo, měl jsem rád chemii a učení mi prostě vůbec nevadilo. Když ještě žil táta, podporoval mě v mých plánech do budoucna jít studovat ekologii i na vysokou. V devadesátých letech, kdy jsem vyrůstal, to vypadalo, že tento obor dostane zelenou a já se nikdy nebudu bát o práci.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ahe, olb

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Neschopnost nebo to někdo chtěl? Zdržené Dukovany jdou za vládou, odhalil profesor

18:29 Neschopnost nebo to někdo chtěl? Zdržené Dukovany jdou za vládou, odhalil profesor

Na konferenci o budoucnosti Evropy v měnícím se světě, kterou v Poslanecké sněmovně pořádali Radim F…