Co je to za Evropskou unii, kroutil hlavou Miloš Zeman. Není schopná vyhostit ani podezřelého teroristu a pak se jen diví

08.01.2017 11:33

Prezident Miloš Zeman se ve svém novoročním rozhovoru na serveru Blesk.cz rozhovořil především o terorismu, Islámském státu i české politice. „Nemáme schopnost deportovat podezřelé z muslimského terorismu, necháváme je na území EU a pak se divíme,“ zmínil mimo jiné.

Co je to za Evropskou unii, kroutil hlavou Miloš Zeman. Není schopná vyhostit ani podezřelého teroristu a pak se jen diví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman před natáčením každoročního Vánočního poselství

„Jako český prezident musím největší pozornost věnovat tomu, že se první obětí teroristického útoku v Berlíně stala v Česku. Česká oběť je česká oběť,“ vzpomněl na závěrečné události roku 2016 Zeman. To, že teroristické útoky opět organizoval Islámský stát, je podle něj největší nebezpečí. „Když by to byl čin jednotlivce, jako byl Anders Breivik, tak je to strašné, ale není to tak nebezpečné jako v tomto případě,“ uvedl. Jen kondolovat podle něj nestačí.

„Všude, kde jsem, ať je to Valné shromáždění OSN či různé summity, říkám, co je to za Evropskou unii, nedokáže-li bránit svoje hranice. Ten Tunisan se potloukal po celé EU, měl na krku několik trestných činů, ale nikdo ho nevyhostil. Nemáme schopnost deportovat ty podezřelé z muslimského terorismu, necháváme je na území EU a pak se divíme,“ podotkl Zeman. Rodině zesnulé Nadi Čižmárové nekondoloval. „Rád bych se s nimi ale někdy setkal. Teď, když je ta bolest ale velmi silná, vnímal bych to jako sebepropagaci. Jenom papírová kondolence je v případě tragicky skončeného života málo,“ domnívá se.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky


To, že by byl Zeman xenofob, odmítá. „Varuji pouze před neintegrovatelností muslimské komunity,“ řekl Zeman s tím, že o integraci Ukrajinců či Vietnamců nepochybuje. „Pomáhejme těmto lidem v jejich zemích. Budeme-li je sem pouštět, spláčeme nad výdělkem, neboť jen způsobíme vznik no go areas,“ dodal.

„Aby byla obrana proti teroristům účinná, musel byste mít povoleno nosit zbraň i do míst, kde je v současné době nosit zbraň zakázáno,“ řekl a vyjádřil souhlas s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) ohledně nošení zbraní. Chovance však zkritizoval za nově vznikající centrum proti dezinformacím a propagandě. Nazval jej mimo jiné Bobligem z Edelstadtu. „Nemám rád cenzuru,“ řekl.

Nechyběla ani otázka na kauzu Lidl, kde lidé vyjadřovali nesposkojenost k černošské postavě v reklamním letáku. „Až černoši budou páchat teroristické činy, vyhazovat do povětří, tak mně budou vadit. Ale nikoliv kvůli tomu, že jsou černoši, ale kvůli tomu násilí. Islámská kultura vyzývá k násilí,“ řekl k tomu.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…