Co jste to poslali za šrot? Ukrajinci prý nevěřícně zírali na dodávku zbraní z Německa

05.03.2022 17:20

Ukrajinský think-tank působící při ministerstvu obrany si stěžuje na to, že z Německa přišly rezavé zbraně. Píše to server iDnes.cz, i s odvoláním na německý Der Spiegel, který včera psal, že část z 2700 raket Strela je velmi stará a v boji nepoužitelná.

Co jste to poslali za šrot? Ukrajinci prý nevěřícně zírali na dodávku zbraní z Německa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka

Sabotáž politického rozhodnutí. Tak označuje think-tank při ukrajinském ministerstvu obrany skutečnost, že na Ukrajinu dorazily podle něj rezavé a nepoužitelné protiletadlové střely. Sociálními sítěmi se šíří zprávy, že už dřevěné krabice, v nichž se rakety převážely, byly plesnivé.

Ukrajinský think-tank při resortu obrany nyní volá po tom, aby tato sabotáž, jak věc nazývá, byla vyšetřena. Ukrajina navíc vyjadřuje neustále frustraci nad západním postojem – zejména nad tím, že dosud nebyly vyslyšeny ukrajinské žádosti o uzavření vzdušného prostoru nad napadenou zemí. To by zamezilo ruským náletům a bombardování. 

Německou zásilku zbraní i její předání měla schválit ještě spolková bezpečnostní rada pod vedením kancléře Olafa Scholze, která rozhoduje o veškerém vývozu zbraní z Německa. Německá armáda přitom rakety Strela vyřadila v roce 2014. A právě od té doby měly být uloženy v dřevěných bednách. 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ona je vožralá?“ Štvanice na mluvčí Pavla nekončí. Žantovský a Gabal zakročili. Marně

8:20 „Ona je vožralá?“ Štvanice na mluvčí Pavla nekončí. Žantovský a Gabal zakročili. Marně

Po jednoznačném vítězství Petra Pavla v prezidentských volbách na sebe překvapivě strhl největší poz…