Co když to čeští politici dohodli s EU tak: Do voleb kvóty ne, pak budeme sekat dobrotu. A Brusel odmítne Babiše, táže se Erik Best

14. 6. 2017 14:00

K aktuálním otázkám – uprchlickým kvótám a k situaci v ČSSD se vyjádřil na svém webu FSFinalWord.cz i facebookovém profilu novinář Erik Best.

Co když to čeští politici dohodli s EU tak: Do voleb kvóty ne, pak budeme sekat dobrotu. A Brusel odmítne Babiše, táže se Erik Best
Foto: Hans Štembera
Popisek: Erik Best, americký novinář
reklama

„Maďarsko a Polsko mají v rámci Evropské unie nejblíže k pozici mezinárodního vyvrhele. Jsou častým terčem ostré kritiky, a proto bylo pro Čechy velkou ranou, když je Evropská komise včera při oznámení o zahájení řízení pro nesplnění povinností kvůli uprchlickým kvótám hodila s Maďary a Poláky do jednoho pytle,“ poznamenal Best na svém webu. 

„S ohledem na to, že se Jean-Claude Juncker minulý týden rozhodl na kvóty při soukromých rozhovorech v rámci své návštěvy Prahy netlačit, je to obzvlášť neuctivé,“ dodal.

Praha podle Besta však není skleslá, čeští politici to podle něj včera Komisi nadšeně vraceli. „Do EU se strefovaly i proevropské strany. Když se nad tím zamyslíte, nechtěli byste se na místě proevropských stran s Evropskou komisí dohodnout? Až do parlamentních voleb budeme předstírat, že jsme proti nepopulárním kvótám, a pak začneme sekat dobrotu. Aby to ale vyšlo, musela by Evropská komise v ten správný okamžik podpořit proevropskou, antibabišovskou koalici,“ uzavřel Best svůj komentář.

Anketa

Je Jean-Claude Juncker dobrý předseda Evropské komise?

1%
99%
hlasovalo: 8518 lidí

Původní text ZDE

„Je nemožné a neudržitelné, abych zůstal, ale také se nechci před volbami stát mučedníkem. Takže celé vedení ČSSD tento týden podá demisi,“ dělá si pak Best na svém facebookovém profilu legraci z premiéra Bohuslava Sobotky,“ reaguje tak na situaci v době vládní krize, kdy nejprve Sobotka ohlásil demisi celé vlády, kterou posléze však vzal zpět.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takže pane Prymulo, takhle ne! Ondřej Hejma jasně nastupujícímu ministrovi

12:24 Takže pane Prymulo, takhle ne! Ondřej Hejma jasně nastupujícímu ministrovi

S Ondřejem Hejmou si tentokrát o kauzách povídal v XTV Petr Vojnar. Hejma si z rostoucích statistik …