Co řekl Karel Gott o uprchlících, už víte. Padl i tento ohlas: Řekl jsem si, že mu léčba rakoviny poškodila mozek...

05.04.2016 10:35

Nedávná vyjádření zpěváka Karla Gotta k uprchlické krizi zřejmě natolik naštvala performera Milana Kohouta, že kvůli tomu pro ParlamentníListy.cz sepsal obsáhlé vyjádření.

Co řekl Karel Gott o uprchlících, už víte. Padl i tento ohlas: Řekl jsem si, že mu léčba rakoviny poškodila mozek...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Legenda Karel Gott
reklama

Když jsem si přečetl, co z rakoviny uzdravený Gott vyřkl v nedávném rozhovoru, řekl jsem si, že mu zřejmě chemoterapie těžce poškodila mozek a v tom případě nemá cenu se k jeho úchylným názorům ani vyjadřovat. A to i proto, že se za bývalého režimu zachoval občas velmi charakterně, zejména tím, že tajně finančně podporoval některé chartisty.

Přesto mě to ale zaujalo, a to z hlediska studia mozkových funkcí.

Co se asi stalo, bylo, že se mu v mozku během léčby zachytily jen nacionalistické, xenofobní a rasistické výplody českého tisku, kterému se, jak sám v rozhovoru říká, hojně věnoval při léčení v nemocnici.

V něčem je to zajímavé, neb se jedná o studijní případ, jak se chová mozek člověka uzavřeného světu a závislého jen na informacích dodávaných do separovaného světa pokusného subjektu.

Tak, jak je tomu ostatně v případě spousty českých občanů, kteří znají jen český jazyk, a tím pádem jsou závislí na jediném zdroji informací. Podobně, jako je tomu v případě uzavřeného světa lidí v Severní Koreji.

Gott totiž jen opakuje idiotská klišé, účelově šířená v českých médiích, jako je kupříkladu účelové charakterizování emigrace ubožáků prchajících z válek, které jsme my Evropané, včetně Čechů, v jejich zemích záměrně vyvolali. Totiž tvrzení, že se jedná o řízenou operaci, která nás má poškodit, je naprosto idiotské už jenom v tom, že si přece každý musí položit otázku: A to jsme to teda řízeně vyvolali sami proti sobě? Že bychom měli už za let kralování havlovského geniální plán, jak se sami zničit tím, že jsme jako stát oficiálně podporovali zločinný útok na Irák, zdůvodňovaný tenkrát naprosto vylhanými důvody? Ostatně tak, jak to naše zločinná západní „křesťanská“ evropská civilizace dělala po věky a stále dělá.  

Možná mu ale také v mozku utkvěl text jeho staré písně, ve které zpíval, cituji:

„I kdybys měl sbohem dát rázem všemu, cos měl dosud rád, přesto překroč vlastní stín a láskyplný klín a jdi (do Evropy) za štěstím.“

Což by se dalo chápat jako metaforický popis toho, že než se ti „vychcaní a ziskuchtiví“ emigranti vydali na exodus do naší „nevinné civilizace“, tak se na to krásně vohákli, do pravých rukou si vrazili poslední modely drahých mobilů a odhodili své námi dodanými bombami zabité děti. Protože přece na své vychytralé cestě za evropským štěstím mohou strčit před kamery jen děti živé a uplakané… už nemám ani sílu opakovat ty snůšky cynických kravin a bezcitných stupidit, které tady šíří čeští zakomplexovaní mediální xenofobové, včetně představitelů státu. Sobečtí xenofobové, kteří se jak hnis lidství nechtějí podělit ani o drobek ze svého nakradeného ČESKÉHO koláče!!!

Ach jo, milý Karle, seber trochu rozumných a objektivních informací a vlož je do svého mozku, abys ho také vyléčil!!!

Do té doby si ale musím opakovat slova tvého starého hitu, že „je nebezpečné dotýkat se hvězd na zem spadlých, na hlavu spadlých z nebe…“

Ing. et BcA. MILAN KOHOUT

WIKIPEDIA

Artlist

Web

youtube

 

KNIHA:

http://www.kosmas.cz/knihy/158648/proved-vola-svetem-volem-zustane/

 

PERFORMANCE SITUATIONS:

http://www.flickr.com/photos/mobiusorg/sets/72157625733673264/

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: .
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zvýhodnit očkované? Petr Žantovský zúčtoval s Rychetským: Na Ústavním soudu nemá co dělat!

9:10 Zvýhodnit očkované? Petr Žantovský zúčtoval s Rychetským: Na Ústavním soudu nemá co dělat!

TÝDEN V MÉDIÍCH Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský asi nečetl Ústavu a neví, že v ní je zakotv…