Co se to děje v ČT? Po odvysílání včerejšího dokumentu o dětech v Norsku se stalo něco nevídaného. A nebylo to poprvé

22.11.2017 10:26 | Zprávy

V tradičním cyklu České televize Český žurnál se toto úterý objevil dokument Děti státu. Ten pojednával o norské sociálce Barnevernet a jejím často šokujícím přístupu k dětem a jejich rodinám. Mediálně známá dokumentaristka Monika Le Fay v něm ovšem vidí záškodnický čin hybridní proruské propagandy, záměrně dehonestující demokratické instituce. Není to prý poprvé, co Česká televize slouží ruské propagandě, kterou vidí i redaktor Marek Wollner, který kvůli tomu už obesílá nadřízené stížnostmi. Přečtěte si zevrubný popis, co se v dokumentu objevilo, a posuďte sami.

Co se to děje v ČT? Po odvysílání včerejšího dokumentu o dětech v Norsku se stalo něco nevídaného. A nebylo to poprvé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Dokument produkovali známí dokumentaristé Vít Klusák a Filip Remunda. Průvodkyní byla dokumentaristka Ivana Pauerová Miloševič, která spolupracovala se svou norskou kolegyní Margaretou Hruza, která byla její hostitelkou a průvodkyní po norských reáliích.

Celý dokument začíná vypjatou scénou zaznamenanou na telefon, ve které je hystericky plačící matce odebíráno její dítě. Exekuci provádí zarputile se tvářící holohlavý muž, zatímco matku pacifikuje dvojice ozbrojených policistů.

Střihem se přesouváme do televizního zpravodajství, které referuje o známé kauze rodiny Michalákových, které v Norsku potkal podobný osud. Matka Eva Michaláková vypráví, kdy naposledy viděla své syny, ovšem pak na televizní obrazovce sleduje Noru Fridrichovou, hovořící o „množství bludů“ a vzkazující českým divákům, ať se sebou nenechají manipulovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…