Co to tam pijete, sakra? Mirek Topolánek po čase udeřil

16.12.2015 14:03 | Zprávy
autor: vef

„Co to tam v té Bruseli sakra pijete?“ ptá se ve svém komentáři na serveru Echo24.cz expremiér Česka Mirek Topolánek. Jeho text vyjadřuje stanovisko k mezinárodní konferenci o klimatu, která probíhala v minulých dnech v Paříži a na níž byl přijat dle Topolánka závazně nezávazný závazek udržet globální oteplování pod hranicí 2 stupně Celsia. „Mám rád absurdní dramata,“ konstatuje Topolánek.

Co to tam pijete, sakra? Mirek Topolánek po čase udeřil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mirek Topolánek

„Vždy mě povznese, jsem-li přímým účastníkem podobných zlomových událostí, které byť některými z nás nepochopeny, znamenají pro lidstvo velký skok vpřed. Temně do propasti padá proud...“ píše expremiér. 

„Myslím, že bychom mohli přidat k tomuto ambicióznímu a smělému cíli ještě jednu adekvátní globální metu. Zvýšení rychlosti rotace Země kolem vlastní osy tak, aby jeden siderický den neměl pouze 23 hodin, 56 minut a 4,091 sekund, ale abychom dostáli germánské přesnosti a zarovnali to na 24 hodin,“ píše Topolánek. Dalším jeho návrhem je realizace snížení emisí CO2 o 150 procent do roku 2150. „To by naše vedoucí postavení v boji za záchranu planety jistě posílilo. Brusel by se stal klimatickým centrem světa,“ řekl Topolánek.  

Následně využívá čtyři pohledy k tomu, aby celou situaci zdárně rozebral. Pesimista dle něj vidí tmu v tunelu, optimista světlo na konci tunelu, realista světla protijedoucího vlaku a strojvůdce tři pitomce na kolejích. Strojvůdcem vlaku je dle něj „Green Angie“. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…