Co to tam v tý Praze hulej? Štěpánek spustil na novináře i „obránce“ ČT

27.11.2020 22:52 | Zprávy
autor: rak

Muzikant a komentátor Petr Štěpánek (Trikolóra) se podíval hned na několik médií, aby zhodnotil jejich referování o současném dění kolem České televize, které před dvěma týdny rozvířilo odvolání dozorčí komise Radou ČT. Nestačil se divit. „Kroutím u toho nevěřícně hlavou a přemýšlím, co to tam v tý Praze hulej,“ nastínil a započal jmenovat.

Co to tam v tý Praze hulej? Štěpánek spustil na novináře i „obránce“ ČT
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Spisovatel, hudebník Petr Štěpánek

Štěpánka zaujalo hned několik textů. Započal s hodnocením toho pro časopis Reflex, z toho prý je „jediný normální“ akorát jeho šéfredaktor Marek Stoniš. A hned jmenoval jeden z příkladů: „Kupříkladu z pera Milana Tesaře, vedoucího kulturní rubriky Reflexu, je tahle perla: ‚Když v posledních dnech sleduju počínání Rady České televize, jež v rozporu s procesní zvyklostí odvolala dozorčí komisi…‘“.

„Ponechme stranou, že Dozorčí komise Rady ČT je pouze poradní orgán, po kterém tu doteď nikdo nikdy ani neštěknul, natož aby o něj projevil jakýkoli zájem. Asi právě proto popletený Tesař napsal takovou ptákovinu,“ hodnotí a připomíná, že členové odvolané dozorčí komise se do ní dostali před deseti lety právě tím, že „jejich předchůdci byli ze svých funkcí také hromadně odvoláni a oni sami byli obratem navoleni“.

„Pokud bychom tedy měli hovořit o nějakých ‚procesních zvyklostech‘, tak zvyklostí na Kavčích horách je pravý opak toho, čeho se nepozorný Tesař dovolává. Marně přemýšlím, v čem je rozdíl,“ píše. A pak nabízí, v čem je problém: „Nejspíš v tom, že před deseti lety to odvolání zrealizovala hodná Rada ČT, zatímco tahle Rada ČT je zlá. Proč? Prostě proto.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…