Co vám to vylézá ze sklepů? Moskva poslala na Západ ostré prohlášení

07.06.2016 10:36

„V poslední době začali jednotliví představitelé Spojených států a NATO šířit v Evropě silnou rusofobní hysterii,“ prohlásil zástupce ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov. Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo komentář svého představitele, který se vyjádřil k „ruské hrozbě“.

Co vám to vylézá ze sklepů? Moskva poslala na Západ ostré prohlášení
Foto: Daniela Černá
Popisek: Dny NATO v Ostravě. Promluvil i prezident Miloš Zeman

„V poslední době začali jednotliví představitelé Spojených států a NATO šířit v Evropě silnou rusofobní hysterii. Přitom se vzorec chování našich západních partnerů již tradičně vůbec nemění. V počátku učiní zástupci Aliance několik ostrých prohlášení o nezbytnosti ochránit členy Aliance před vnější hrozbou,“ zmínil Igor Konašenkov.

„Pokud si pozorně vyslechnete obsah jejich prohlášení, máte z nich pocit, že je NATO jakousi nevinnou ovečkou, která byla zahnána do kouta a na kterou ze všech stran číhají ‚predátoři‘ jako Rusko a ostatní země, které nejsou pod kontrolou Spojených států,“ dodal.

„Druhé dějství sestává z šíření strachu. Ze sklepů vylézají důchodci z časů studené války typu Michaela McFaula (bývalý americký velvyslanec v Rusku), Viktora Eshe (bývalý velvyslanec USA v Polsku) nebo Wesleyho Clarka (bývalý velitel NATO v Evropě), kteří začínají šířit výmysly o znovuoživení ‚říše zla‘ a prapodivné výpočty o tom, kolik hodin vydrží vojska NATO do plné porážky Ruskem. Všimněte si, že netrvá dlouho a všechny tyto výplody fantazie jsou v podobě nezpochybnitelných pravd donekonečna citovány hlavními západními médii,“ přidal Konašenkov.

„V třetím dějství mají být lidé uklidněni. Na scénu přichází generální tajemník NATO a prohlásí, že jsou řeči o neschopnosti NATO čelit vnější hrozbě neopodstatněné. Je ovšem třeba, aby daňoví poplatníci ze zemí NATO přispěli ještě o trochu více na posílení Aliance,“ zmínil.

„V letošním roce proběhne velké finále tohoto grandiózního představení na začátku července ve Varšavě. Na summitu NATO bude na základě bezpočtu žádostí členských států rozhodnuto o rozmístění pozemních vojsk v Polsku a pobaltských státech, které budou mít za úkol ‚zastavit postup Ruska‘,“ prohlásil Konašenkov.

„Velké finále: ruská hrozba je neutralizována, vojenské rozpočty zemí NATO jsou navýšeny, bezstarostný život byrokracie NATO je zajištěn na úkor daňových poplatníků ze zemí Aliance,“ uzavřel Konašenkov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: fib

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

15:37 Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

PŘÍBĚH Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) sice stále provádí své lynče, ale mnohem víc se o nich mluv…