Covid: Hrozivý příběh z Pardubic. Muž s rakovinou, zrušili mu operaci. A pak...

28.10.2020 19:19

Onkologicky léčený pacient, kterému byla v důsledku pandemie koronaviru odložena operace, zkolaboval na pardubickém hlavním nádraží. Někteří přítomní si nejdříve mysleli, že jde o sebevraha, přivolaná policie to ale záhy vyvrátila s tím, že se mu jen udělalo nevolno, a proto se dostal až do kolejiště. Péče o podobné pacienty je po celé republice odkládána z důvodu nedostatku míst a personálu v nemocnicích, které se starají o pacienty s covidem-19.

Covid: Hrozivý příběh z Pardubic. Muž s rakovinou, zrušili mu operaci. A pak...
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Pacientka podstupující vyčerpávající chemoterapii
reklama

Anketa

Myslíte či víte, že jste prodělali covid-19?

50%
hlasovalo: 8841 lidí
Pardubičtí policisté byli o víkendu přivoláni na nádraží kvůli údajnému sebevrahovi, jak informuje server CNN Prima News. „Strážníci byli v průběhu víkendu urychleně voláni na pardubické hlavní nádraží, kde se jeden muž údajně pokusil skočit pod vlak a čin si na poslední chvíli rozmyslel,“ uvedli pardubičtí policisté na svém facebooku.

Ukázalo se ale, že jde o onkologicky léčeného pacienta, kterému se udělalo nevolno. „Muž je onkologicky léčený pacient, kterému byl kvůli epidemii koronaviru zrušen plánovaný lékařský zákrok. Na nádraží se mu udělalo nevolno, ale protože nechtěl pozvracet prostor nástupiště, sestoupil z peronu do kolejiště,“ uvedli policisté. Muže pak prý uklidnili a poté mohl pokračovat do místa svého bydliště.

Policisté v závěru zprávy na Facebooku také vyzvali lidi, aby dodržovali všechna nařízená opatření. „Jako strážníci vám kdykoliv pomůžeme, uklidníme situaci, ale lékaře nahradit nedokážeme. Chovejme se proto odpovědně, ať je to co nejdřív za námi,“ uvedli.

Kvůli pandemii koronaviru musejí nemocnice po celé republice odkládat plánované operace onkologických i dalších pacientů. Nemocnice k tomu vyzvala vláda, ale podle vyjádření několika ředitelů nemocnic, například ředitele liberecké nemocnice Richarda Lukáše, stejně všem chybějí prostorové i personální kapacity a i bez nařízení vlády by k odkládání neakutních operací přistoupili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jágr není nejostřejší tužka v penále.“ Pavel Novotný ho urazil za očkování

14:37 „Jágr není nejostřejší tužka v penále.“ Pavel Novotný ho urazil za očkování

Pavel Novotný si myslí, že Jaromír Jágr není nejostřejší tužka v penále. Starostovi Řeporyjí vadí to…