Covid: Kašlou na to! Kubek po Moravcovi v ČT ještě přitvrdil

25.10.2020 20:10

V Událostech na České televizi se řešil covid. Připomněl se Andrej Babiš s jeho apelačním facebookovým videem. U Moravce nás postrašil Roman Prymula, pod kterým se řádně kývá ministerská židle. A hostem zpráv byl lékař Milan Kubek. A to byla síla. Paralelní světy. Lidé radši kupují na náplavce bio mrkev. A existuje zápal slepého střeva?

Covid: Kašlou na to! Kubek po Moravcovi v ČT ještě přitvrdil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident České lékařské komory Milan Kubek

Anketa

Babiš si stěžuje, že lidé dostatečně neomezili svůj pohyb a sociální kontakty. Myslíte, že vy osobně jste omezili pohyb a sociální kontakty dostatečně?

94%
6%
hlasovalo: 15045 lidí

Česká televize ve svém pořadu Události informovala o aktuálním dění ohledně koronaviru. Premiér Andrej Babiš počítá údajně s dalšími restrikcemi. Ve videu, které uveřejnil na Facebooku, prohlásil, že nynější opatření nefungují a je v něm příliš mnoho výjimek.

„Příští týden bude klíčový, a pokud se nestane zázrak, tak nám nic jiného nezbude, jenom ta opatření ještě přitvrdit. Bohužel“ vyhrožuje premiér. Běžný občan by se skoro musel ptát, kam a jak efektivně do zdravotnictví proudí obrovské miliardy z našich daní, když celý systém musí spoléhat na zázraky a položí ho pár set vážně nemocných navíc.

„Opakovaně jsem na vás apeloval, ale teď proboha mě vemte už konečně vážně. Děkuji,“ zakončil video premiér, který musí být z celé situace opravdu zdrcen. Roman Prymula, který je záhadně po svém skandálu z vyšehradské restaurace stále ještě ministrem, v pořadu u Václava Moravce uvedl, že je zřejmě infikováno až 500 tisíc lidí.

„Není rozhodující, jestli tam budu já, nebo nový ministr, ale každopádně pokud to bude vycházet z racionálních úvah a bude to odůvodněno, tak ta opatření prostě navržena budou,“ řekl Prymula. Hostem událostí byl také prezident České lékařské komory Milan Kubek.

Kubek s tzv. lockdownem nemá zřejmě problém. „Tak situace je opravdu mimořádně vážná, matematické modely ukazují, že zdravotnictví zkolabuje za dva až tři týdny, ale závažné regionální problémy budeme očekávat již tento týden,“ domnívá se lékař.

„Já vyzývám znovu všechny občany, když už nevěříte politikům, věřte nám, zdravotníkům, dodržujte všechna předepsaná opatření a z našeho pohledu je lockdown nezbytný, protože nic jiného už nemůže epidemii přibrzdit a zastavit.“

Na otázku, proč podle něj nezabírají apely ministrů ani vzkazy lékařů, Kubek prohlásil: „Já tomu skutečně nerozumím. My jsme na jaře neměli žádné informace a lidé měli strach. Teď máme spoustu informací, bohužel na internetu koluje řada dezinformací a já mám pocit, že se míjejí dva paralelní světy. Zdravotníci bojují ze všech sil o život každého nemocného a v tom paralelním světě lidé chodí po náplavce a kupují si tam bio mrkev,“ řekl značně rozrušený Kubek.

„Já prostě nevím, na co lidé čekají, v současnosti je covid druhou nejčastější příčinou úmrtí v ČR. Opravdu situace je mimořádně vážná, pokud se nemocnice zahltí, tak nám hrozí úmrtí i na banální nemoci, jako je třeba zápal slepého střeva a podobně. Když nám lidé nepomohou, tak my to prostě opravdu, ale opravdu nezvládneme,“ apeloval lékař, který byl očividně unaven dáváním rozhovorů, protože se ten samý den vyskytl i v Moravcových Otázkách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Začalo to už za Petříčka... Studená válka se Zemanem? Vážná slova z ODS: Piráti a zahraničí? To určitě ne

5:00 Začalo to už za Petříčka... Studená válka se Zemanem? Vážná slova z ODS: Piráti a zahraničí? To určitě ne

Neskákat do ekologie bezhlavě a nekopírovat jednostrannou a hysterickou linii. Racionalita musí zvít…